Kilka pomysłów na jesienny bukiet ślubny

Pary, planujące ślub i wesele, coraz częściej wybierają terminy na tę porę roku...

fotografia: Malachite Meadow

 

Kolejny raz matka natura udowadnia nam, że polska jesień to piękno w najczystszej formie. Słoneczne dni wypełnione kolorami, których próżno szukać w innych miesiącach roku nastrajają wyjątkowo.

Pary, planujące ślub i wesele, coraz częściej wybierają terminy na tę porę roku - i słusznie, wystarczy spojrzeć za okno :)

 

 

Dziś o bukietach ślubnych, które nawiążą do aury towarzyszącej wam w dniu waszego święta. Jesienne wiązanki mienią się feerią barw, czerpią z palety "dostępnej" w parkach, lasach, ogrodach. 

Wielobarwny bukiet skomponujemy z różnych gatunków kwiatów i roślin. Najbardziej charakterystyczne dla jesieni żółcienie, pomarańcze, brązy i czerwienie znajdziemy wśród kalii, róż, storczyków. Dodatek owoców z drzew i krzewów sprawi, że wiązanka stanie się niezwykle oryginalna i klimatyczna. 

 

 

Jeżeli pomysł na aranżację ślubu i wesela krąży wokół natury, romantyzmu, bukiet ślubny może składać się również z jesiennych liści, owoców, suszonych kwiatów czy traw i ziół. 

 

 

Bardziej elegancko i wyrafinowanie zaprezentują się bukiety i towarzyszące im dodatki w kolorze złota, zgaszonych zieleni, brązów, z perłowym połyskiem. 

 

 

Dla wielbicielek delikatności ślubnej bieli, które w jakiś sposób pragną zaakcentować jesienny klimat w swojej wiązance, ciekawym pomysłem może być wplecenie między białe kwiaty kilka gałązek wrzosu, owoców jesiennych krzewów czy pomarańczowe kalie jako akcent kolorystyczny.

 

 

Fiolety, bordo, burgundy, głębokie czerwienie równie dobrze reprezentują jesienną aurę. "Składnikami" tych bukietów mogą być kwiaty wrzosu, owoce czarnego bzu, jarzębiny.

W tej gamie mogą powstać wyjątkowo piękne kompozycje, które doskonale odcinać się będą na beli sukni panny młodej. 

 

Nie zapominajmy o panach - urocze bukieciki do butonierki również powinny nawiązywać do jesiennej kompozycji panny młodej.

Butonierka ozdobiona koralami jesiennych owoców wygląda oryginalnie i stylowo.

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź