Klasyczne dekoracje weselne

Klasycznie zaplanowaną ceremonię można “rozruszać” odpowiednio zaplanowanymi dekoracjami.

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

Powiedzmy, że nie planujesz żadnego określonego stylu na swoim ślubie i weselu. Lubisz tradycyjne, klasyczne schematy, które odpowiadać będą każdemu z gości i wam, młodym.

Nie pragniesz wymyślnych konstrukcji rodem z pałacowych wnętrz, daleko ci do pomysłu na czerwone obrusy czy przyjęcie weselne na łące. W tradycji jest siła i tego pragniesz się trzymać. Ale to wcale nie oznacza, że twój ślub będzie porażał nudą białego obrusa. Klasycznie zaplanowaną ceremonię można “rozruszać” odpowiednio zaplanowanymi dekoracjami.

Niewielkie detale na stołach, czy krzesłach, subtelne ozdoby nad waszymi głowami pomogą wprowadzić miłą, przyjazną atmosferę.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Klasyczne dekoracje weselne

 

Światło na weselu

 

Nie ma bardziej ponadczasowego zabiegu ocieplającego wnętrze, jak wprowadzenie do niego światła. Świece na stołach: klasyczne, smukłe w świecznikach, kwiatowe w dekoracyjnych puszkach, tea-lighty pływajace w szklanych misach napełnionych wodą.

A nad głowami waszych gości papierowe lampiony - jednobarwne lub kolorowe, w zależności od efektu, jaki chcecie uzyskać.

 

fotografia: BedurWeddings

 

 

Winietki i prezenciki na weselny stół

 

Jeżeli zdecydujecie się na rozplanowanie usadzenia gości, będziecie musieli przy każdym nakryciu postawić karteczkę z imieniem osoby, która ma tam zasiąść. Biały kartonik spełni swoją funkcję, ale dodanie winietkom ciekawego kształtu lub wydrukowanie ich na kolorowym papierze, ozdobienie wstążeczką lub koralikiem do informacyjnej - doda funkcję ozdobną.

Goście chętnie zabiorą taki bilecik do domu i potraktują jako pamiątkę z waszego wesela. Jeżeli uznacie to za zasadne, możecie zdecydować się na podziękowanie przybyłym za obecność. Niewielkie pudełeczka czy woreczki z ukrytą słodką niespodzianką mogą stać się niewymuszoną ozdobą stołów.

Pomyśl o ich kolorze i formie, wybór jest spory.

 


fotografia: Written by hand

 

Kwiaty i owoce na wesele

 

Obecność kwiatów na weselnych stołach jest w zasadzie normą. Postaraj się, aby kwiatowe kompozycje pojawiły się nie tylko na głównym stole, ale i przy talerzach wszystkich gości. Czasami może to być mały dzbanuszek z jedną krótko przyciętą piwonią lub kieliszek z bukiecikiem bratków.

Pojedyncze kwiaty mogą ozdobić każde z nakryć lub być rozłożone na stołach między potrawami. Kwieciste serce za plecami młodej pary to wykwintna dekoracja, którą doświadczona florystka wykona bez trudu. Zaskakująco dobrze jako dekoracje sprawdzają się owoce!

Spójrz na kompozycję z cytrynami, na kosz soczystych jabłek! A może planujesz ślub jesienią? Mała dynia z imieniem każdego z gości może zastąpić winietkę.

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

Tkaniny na ślub i wesele

 

Szukając pomysłu na dekorację sali weselnej czy kościoła, zwróć uwagę na walory tkanin. Delikatna organtyna czy szyfon w kontrastującym kolorze świetnie sprawdzi się jako ozdoba na krzesłach czy ławach.

Jednakowo “ubrane” oparcia krzeseł wprowadzą klasyczny ład i nutę elegancji. Okrycia z tkanin są niezwykle pomocne, gdy krzesła na sali są z różnych kompletów.

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

Dekoracyjne słodkości na wesele

 

Słodkie babeczki czy owoce, podane na piętrowych paterach to pomysłowy sposób na udekorowanie stołów. Muffiny mogą porażać ilością motywów. Aby uniknąć misz-maszu, zdecyduj się na jeden klucz: kwiaty, grochy, motyle, kokardki czy po prostu kolor.

Jako ozdoba przy każdym nakryciu świetnie sprawdzą sie lukrowane ciasteczka, które goście będą mogli zabrać do domu.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

zobacz także:

ELEGANCKIE BUKIETY NA WESELNE STOŁY

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź