Konsultant ślubny - dla kogo?

Czym zajmuje się konsultant ślubny i czy warto korzystać z jego usług?

fotografia: Ślub w plenerze

 

Część z was aż zaciera ręce na myśl o organizowaniu własnego ślubu i wesela. To bardzo emocjonujący, radosny wyścig, którego meta jest obietnicą jednych z piękniejszych chwil w waszym życiu.

A co z drugą stroną medalu? Tak, na przeciwległym końcu ślubno-weselnej huśtawki są ci, którzy na samą myśl o bieganinie, załatwianiu, umowach, terminach i stresie z tym związanym mają nieprzyjemne skurcze żołądka i kwaśne miny.

Gdzieś pomiędzy ulokowane są pary zapracowane, budujące dom, z malutkimi dziećmi lub mieszkające z dala od planowanego miejsca ślubu i wesela. Dla nich wybawieniem może okazać się instytucja konsultanta ślubnego, z ang. “wedding plannera”. To zawód raczkujący w Polsce, ale bardzo prężnie rozwiający się, w odpowiedzi na coraz wieksze zapotrzebowanie.

 

Co robi taka osoba?

Jaki jest zakres jej działań? Czego można oczekiwać w zamian za jej honorarium?

Przede wszystkim świętego spokoju i pewności, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Bo to właśnie plan działań jest początkiem waszej współpracy.

Konkretny wywiad na temat waszych oczekiwań, marzeń, możliwości finansowych jest podstawą działania konsultanta.

Warto pamiętać, że zlecenie firmie organizacji wesela nie pozbawia was decyzyjności co do jego formy, kształtu i charakteru. To wy podejmujecie wszystkie decyzje, łatwość polega na tym, że możliwości i rozwiązania macie podane na tacy.

Tu znajdziecie oferty  profesjonlanych konsultantów na Wasz ślub 

 

 

Konsultant ślubny posiada swoją sprawdzoną bazę firm z branży ślubno-weselnej, do jego obowiązków należy jeżdżenie, telefonowanie, załatwianie sali, fotografa, zespołu, cateringu, dekoracji. Jest to jedna z najmniej przyjemnych części przygotowań weselnych, idealnie byłoby, gdyby ktoś was w tym wyręczył, prawda?

Profesjonalny wedding planner ma sporą wiedzę na temat dobrych miejsc na zorganizowanie wesela i dobrych ludzi do jego obsługi. To on omawia szczegóły umów, negocjuje ceny i warunki oraz dopilnowuje rzetelnego wywiązywania się z zapisanych założeń. I to on odpowiada za ewentualne wpadki podwykonawców.

Określone wcześniej widełki finansowe pomagają wybrać coś odpowiedniego z wiadomego zakresu cenowego. Dlatego firmy zajmujące się planowaniem wesel powinny mieć w swej bazie rozwiązania zarówno tanie, ekonomiczne, jak i “de-lux”.

Warto pamiętać, że wedding planner może liczyć na zniżki, rabaty od firm, z którymi współpracuje.

 

 Tu znajdziecie profesjonlanych konsultantów na Wasz ślub 

 


W czasie kilku, kilkunastu miesięcy przygotowań jesteście w stałym kontakcie z waszym konsultantem, umawiacie się na spotkania podsumowujące, lub kiedy macie dokonać ostatecznego wyboru, na przykład sali, czy kolorystyki dekoracji.

Profesjonalista jest na bieżąco z nowościami, atrakcjami ślubnymi, trendami. Potrafi znaleźć porozumienie z młodą parą, odczytać ich pragnienia, rozpoznać styl, zaproponować rozwiązania idealne dla nich.

 

5 dowodów na to, że warto skorzystać z usług konsultanta ślubnego TAK!

 


W dniu ceremonii i wesela konsultant odgrywa bardzo istotną funkcję i wspina się na szczyt góry swoich powinności. Koordynacja wydarzeń w dniu ślubu, spinanie całości wydarzenia i popularne ostatnio “ogarnianie” - konsultant jest waszą głową, pamięcią, zdrowym rozsądkiem, buforem dla waszego stresu :)

 

Czy konsultant ślubny to osoba dla was?

Musicie sami odpowiedzieć na szereg pytań - czy trud przygotowań przedślubnych to dla was męka czy okraszona stresem, ale jednak przyjemność?

Czy czas i pieniądze poświęcone na samodzielne załatwianie miliona spraw zrównoważą honorarium konsultanta? Czy jesteście w stanie zaufać w gruncie rzeczy obcej osobie i polec na jej profesjonalizmie?

Zupełnym nonsensem byłoby zatrudnianie konsultanta i jednoczesne szukanie na własną rękę, bo "a nuż znajdę coś lepszego/fajniejszego/korzystniejszego"…

Może więc wynająć osobę do najbardziej niewdzięcznych etapów weselnej zawieruchy? Masa pytań i wątpliwości, a wybór należy do was :)

 

 Tu znajdziecie profesjonlanych konsultantów na Wasz ślub 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź