Konsultant ślubny - to Twój wymarzony zawód?

 

Katarzyna Gajek – jedna z najbardziej znanych polskich konsultantek ślubnych, właścicielka agencji wedding plannerskiej Aspire, organizatorka ślubów i wesel m.in. Małgorzaty Kożuchowskiej, Katarzyny Zielińskiej czy Lucasa Podolskiego, uruchamia Aspire Events Planning Academy, w której szkolić będzie między innymi przyszłych adeptów swojego zawodu.

Portalowi slubnaglowie.pl opowiada o tym, co ją skłoniło do rozszerzenia swojej działalności   i kto może skorzystać z oferty akademii Aspire. 

 

 

Dlaczego znana wedding plannerka chce szkolić swoją przyszłą konkurencję?

Często słyszę to pytanie. (uśmiech) I zawsze odpowiadam z pełnym przekonaniem, że przecież nie mogę liczyć na to, że będę żyć i pracować wiecznie.

To bardzo wymagająca praca i trzeba mieć siłę, aby oddawać się jej z pełnym zaangażowaniem. Wiele lat pracowałam nie tylko na wysoką pozycję mojej firmy i marki Aspire w gronie najlepszych polskich wedding plannerów, ale również na pozytywne postrzeganie zawodu konsultanta ślubnego w Polsce.

Zawsze zależało mi na tym, aby ta profesja kojarzyła się z najwyższymi standardami i superprofesjonalizmem. Chcę, aby tymi samymi zasadami kierowały się przyszłe pokolenia polskich wedding plannerek i wedding plannerów i wierzę, że z moim doświadczeniem jestem w stanie ich dobrze do wykonywania tej trudnej, ale dającej wiele satysfakcji pracy, przygotować.

Niedługo minie 10 lat od momentu, kiedy stworzyłam Aspire i zaczęłam, jako jedna z pierwszych w Polsce, świadczyć usługi kompleksowej organizacji ślubów i wesel. Początki były trudne, jednak dziś mam na swoim koncie już niemal 300 realizacji, a w wydarzeniach, które zorganizowałam uczestniczyło już niemal 3000 osób.

Chcę podzielić się moją wiedzą. 

 

 

Jak wyglądają zajęcia w Akademii, kto i czego może się tu nauczyć?

Przygotowaliśmy trzy rodzaje szkoleń. ZAWÓD: WEDDING PLANNER to szkolenia dla kandydatów na wedding plannerów i początkujących ślubnych konsultantów. Zainteresowani poznają świat wedding plannera od kulis. Uczymy, jak pozyskiwać klientów, jak prowadzić obsługę klienta, z jakiego rodzaju problemami mogą się w czasie realizacji projektów ślubno-weselnych spotkać, inspirujemy w kwestii najnowszych, branżowych trendów, a także dzielimy się podstawami wiedzy z zakresu prawa czy marketingu.

ZORGANIZUJ SWÓJ ŚLUB  to szkolenia dla narzeczonych, którzy nie chcą zatrudniać do pomocy w organizacji uroczystości ślubnych i weselnych profesjonalnego konsultanta, wolą zająć się tym samodzielnie lub z pomocą najbliższych, ale potrzebują wskazówek i porad profesjonalisty, który podpowie, na co powinni zwracać baczną uwagę, jakie mają, choćby prawnie, obowiązki, gdzie mogą zaoszczędzić, itp. ORGANIZATORZY EVENTÓW to szkolenia dla pracowników obiektów hotelarsko-gastronomicznych, którzy już dzisiaj zajmują się być może obsługą bankietów lub imprez firmowych, które odbywają się w obiekcie, na terenie którego pracują, ale chcieliby wyspecjalizować się z obsłudze klienta indywidulanego – weselnego.

Ponadto proponujemy kilka typów seminariów tematycznych, np. z zakresu prawa w branży ślubnej czy znajomości jęz. angielskiego biznesowego na poziomie wymaganym w pracy ślubnego konsultanta. Narzeczonych zapraszamy do udziału w Przedślubniku – wyjątkowych warsztatach psychologicznych, które pomagają przygotować się do życia w małżeństwie. 

 

 

Czy w zawodzie ślubnego konsultanta wymagane są jakieś szczególne predyspozycje?

To zawód bardzo wymagający, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. Na pewno trzeba przygotować się na swoiste przemeblowanie codziennego grafiku. W sezonie popularny wedding planner nie ma co liczyć na wolny weekend – większość z nich, jeśli nie wszystkie, z pewnością spędzi w pracy. Niezbędne są umiejętności zarządzania, negocjacyjne, mediacyjne, odporność na stres, asertywność, wysoka kultura osobista, umiejętność szybkiego adaptowania się. 

 

Czy w zajęciach w Akademii Aspire będziesz aktywnie uczestniczyła, czy oddajesz pałeczkę innych nauczycielom?  

Uczestniczę we wszystkich etapach prac związanych z Akademią, a więc jestem jednym z głównych prelegentów podczas szkoleń. Ale nie ograniczyłam zajęć  wyłącznie do spotkań z wedding plannerem. Chcę, aby zajęcia w akademii miały charakter jak najbardziej warsztatowy, dostarczały uczestnikom wiedzy praktycznej, dlatego do współpracy w ich realizacji zaprosiłam swoich sprawdzonych partnerów biznesowych  i ekspertów z wybranych dziedzin.

Uczestnicy szkoleń akademii podczas zajęć mają okazję pracować z florystką i dekoratorką wnętrz, doświadczonymi menedżerami hoteli i restauracji, prawnikiem, urzędnikiem Urzędu Stanu Cywilnego, czy ekspertem z zakresu savoir vivre’u. Dopasowane do tematyki szkoleń jest również miejsce, gdzie odbywają się zajęcia. Specjalnie w tym celu nawiązałam współpracę z jednym z najbardziej eleganckich, warszawskich hoteli – hotelem Regent Warsaw. 

 

 

Dlaczego warto zostać ślubnym konsultantem?

Przez minionych 10 lat miałam okazje przyglądać się rozwojowi branży ślubnej w Polsce. Wiele się w tym czasie zmieniło i to zdecydowanie na lepsze. Imprezy, które dzisiaj organizuję, wymagają ogromu pracy, ale nie odbiegają poziomem od tych, w których uczestniczą goście z Zachodniej Europy czy w Stanach Zjednoczonych.

Wciąż się rozwijamy i uczymy, każdego roku na rynku usług okołoślubnych pojawiają się ciekawe nowości, rośnie też liczba zainteresowanych usługami kompleksowej organizacji ślubu i wesela. Z doświadczenia ze współpracy z setkami par wiem, ze skorzystanie z usługi wedding plannerskiej nie jest dla wielu tylko ekskluzywnym "widzi mi się", lecz realną pomocą w organizacji najważniejszego w życiu wydarzenia, w ferworze walki z codziennymi obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Bez pomocy wedding plannera wiele ślubów kochających się i pragnących małżeństwa, lecz mocno zapracowanych par, zwyczajnie nie doszłoby do skutku.

Wedding planner zawodowo zajmuje się spełnianiem marzeń i uszczęśliwianiem ludzi – czy można mieć bardziej satysfakcjonujące zajęcie?!

Wszelkie dodatkowe informacje o zawodzie konsultanta i Akademii Aspire znajdziecie na stronie: Events Planning Academy - ASPIRE 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź