Kwiatowe inspiracje: oset ozdobny

Wpis na temat rośliny nietypowej dla bukietów ślubnych czy weselnych dekoracji. Jednak ze względu na swój surowy charakter, świetnie nadającej się do kwiatowych kompozycji.

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Oset - ta bylina ozdobna występuje w wielu ciekawych odmianach, świetnie prezentuje się świeża, równie dobrze suszona. Niedoceniany oset pięknie dopełnia bukiety ślubne, nadając im specyficznego rustykalnego klimatu. Doskonała propozycja na zimowy ślub i wesele ;)

 

Idealny do pastelowych, jakby "przyprószonych mgiełką" wiązanek. Zaskakująco dobrze łączy sie z dostojnymi różami, dodaje im "pieprzyku", rozbija ich wyniosłość. Świetnie odnajduje się w bukietach mieszanych, złożonych z wielu gatunków roślin.

Dzieki jego obecności kompozycja nabiera wyjątkowego kolorytu i oryginalnego klimatu. Dobrze komponuje się z bielą, fioletami, sinawą zielenią i kobaltem.

 

Odnajduje się również w wielokolorowych wiązankach.

 

Panna młoda, w której bukiecie znajdzie się oset, może wykorzystać go również jako ozdobę włosów. Bardziej zdecydowany wianek czy delikatniejsze, pojedyncze kwiaty wyglądają bajecznie jako dopełnienie stylizacji ślubnej.

 

 

Dekoracje weselnej sali bukietami zawierającymi oset to ciekawe nawiązanie do bukietu panny młodej lub aury za oknami. Można powiedzieć, że oset jest "kwiatowym ambasadorem" zimy, idealnie podkreśla jej piękno.

Jeżeli potrzebujecie niebieskości w dekoracjach, ta roślina wzorowo spełni to zadanie. Oset jest na tyle elastyczny, że bukiety z jego "udziałem" mogą być zarówno eleganckie i bogate, jak i bliskie naturalnej, wysublimowanej prostocie.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź