Kwiaty we włosach - najpiękniejsze ślubne upięcia

Nie ma chyba bardziej kobiecego uczesania niż ślubne upięcie z towarzyszeniem kwiatowej kompozycji, romantyczny wianek czy elegancko wpięty w kok pojedynczy kwiat.

fotografia: Wasylko Pracownia Autorska / Karetta.pl

 

 

Fryzury ślubne z kwiatami

 


Kolor włosów a kwiaty

  • Panny Młode o włosach w kolorze blondu najkorzystniej prezentować się będą z kwiatami w pastelowych, delikatnych odcieniach z mocniejszymi akcentami w postaci np. intensywnej zieleni liści.
  • Panny Młode, których kolor włosów znajduje się w palecie rudości i czerwieni, powinny wybrać odcienie kwiatów podkreślające i harmonizujące intensywną barwę, to jest: stonowaną żółć, beż czy złoto. Jasna zieleń także będzie wskazana jako ciekawy, kontrastujący dodatek. 
  • Szatynkom i brunetkom będzie z kolei do twarzy w zdecydowanych odcieniach granatu, czerwieni czy bordo. 

 

 

 

 

Które kwiaty nadają się do ślubnej fryzury?

 

Pod uwagę powinnyśmy brać nie tylko to, które kwiaty najbardziej nam się podobają czy ich kolor, ale także trwałość i to, czy dobrze będą trzymać się we włosach.

W końcu chcemy, by były piękną ozdobą fryzury nie tylko przez kilka godzin, ale całą noc.

Kierując się odpornością na wysokie temperatury oraz brakiem dostępu do wody, warto zdecydować się na storczyki, róże, lilie, goździki, gardenie, dalie czy hortensje. 

 

 

 


Pojedynczy kwiat w włosach

 

Powinien pochodzić z bukietu Panny Młodej lub być motywem przewodnim w dekoracjach ślubnych.

Pięknie prezentuje się jako wykończenie koka, jak również luźno puszczonych włosach zaczesanych na bok.

 

 

 

Wianek na ślub

 

Niezwykle popularny towarzysz ślubnej stylizacji boho będzie doskonale wyglądał na głowie Panny Młodej o szczupłej sylwetce i niezbyt szerokich ramionach.  

 

 

 

Warkocz z kwiatami do ślubu

 

Wprawna stylistka fryzur umiejętnie wplecie w warkocz żywe kwiaty i zabezpieczy je przed wypadnięciem.

Tutaj mamy wiele możliwości – możemy kwiatem zacząć lub zakończyć warkocz, wpleść je ja na całej długości warkocza lub tylko w niektórych splotach. 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź