Majowy ślub o zapachu bzu

Jeżeli twój wielki dzień przypada właśnie na maj, być może warto wyróżnić go dodatkiem bzów?

fotografia: KARETTA.PL

 

Są takie kwiaty, które kojarzą się z konkretną porą roku, są i takie, które pojawiają się tylko w jednym, jedynym miesiącu. Majowe dni to pełnia wiosny, która pachnie nie tylko uroczymi konwaliami, ale i rozkwitającymi w parkach, ogrodach, na skwerach bzami.

Lilak pospolity rzeczywiście jest powszechnie spotykany w Polsce, nie odbiera mu to jednak wdzięku i zapewne z powodu ograniczonego do maja czasu kwitnienia jest rośliną wyjątkową, może nawet w pewnym sensie unikatową? Wyróżnia się bogatymi, gęstymi kwiatostanami w kilku wersjach kolorystycznych, charakteryzującymi się przyjemnym zapachem.

Jeżeli twój wielki dzień przypada właśnie na maj, być może warto wyróżnić go dodatkiem bzów? Dlaczego warto rozważyć tę możliwość? Spójrzcie na nasze inspiracje!

 

 

 

Bzy na ślub i wesele

 

Odcienie fioletów to paleta bardzo popularna wśród przyszłych pań młodych. Lilaki w najpopularniejszym odcieniu są idealną odpowiedzią na te trendy.

Spójrzcie, jak piękne, romantyczne bukiety powstają z udziałem bzowych gałązek. Taki bukiet może być w zasadzie samodzielnie wykonany. Wystarczy kilka dorodnych kwiatostanów, atłasowa wstążka i delikatna, subtelna kompozycja gotowa!

Nie zapominajcie o innych odcieniach bzu: białych, purpurowych, lekko różowych. Te z podwójnymi kwiatuszkami będą bardziej intensywne w barwie i stworzą pełniejsze bukiety. 

Bzy świetnie "współpracują" z innymi kwiatami: różami, pachnącym groszkiem, eustemą, polnymi roślinami czy piwoniami (wow!). 

 

  

fotografia: KARETTA.PL

 

 

Dekoracje weselne z bzu

 

Również "drobiazg" w klapie marynarki pana młodego czy na głowie panny młodej w postaci uroczego wianka mogą nawiązywać do bukietu ślubnego pełnego bzów. 

Bzy w dłoniach panny młodej to zapowiedź tego, co może pojawić się w sali weselnej :) Czy ktoś oprze się umajonym bzami dekoracjom stołów, tortu czy lilakowej grafice na zaproszeniach ślubnych?

Już dziś rozejrzyjcie się po ogródkach, działkach znajomych i krewnych, być może znajdziecie tam swoją ślubną kwiaciarnię? Bzowe krzaczki dobrze znoszą przycinanie, nie martwcie się więc, że zniszczycie cioci hodowane latami drzewko :)

 

fotografia: KARETTA.PL

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź