Makijaż ślubny spod ręki wizażystki

Mimo iż są to dodatkowe koszty, w przypadku tak wyjątkowego przecież wydarzenia ukręć głowę wężowi w kieszeni i postaw na jakość.

fotografia: Piotr Zawada Fotografia

 

Bukiet u florystki, fryzura u stylistki, sesja ślubna u profesjonalnego fotografa...

A makijaż? Cóż, jak we wszystkich wymienionych przykładach, wykonanie poszczególnych kroków związanych ze ślubem i weselem jest możliwe bez  pomocy innych.

Jednak rezultat tych działań może nie być wystarczająco dobry, a już na pewno nie perfekcyjny, a tego przecież oczekujemy w dniu ślubu, nieprawdaż?

 

 

Makijaż dla panny młodej

 

Mimo iż są to dodatkowe koszty, w przypadku tak wyjątkowego przecież wydarzenia ukręć głowę wężowi w kieszeni i postaw na jakość.

Każdego innego dnia możesz pomalować się sama, w dzień ślubu oddaj się w ręce profesjonalnej wizażystki :)

 

fotografia: LoveStory Wedding

 

 

Jeżeli jeszcze nigdy tego nie robiłaś, możesz czuć się niepewnie - mowa o poszukiwaniach dobrej makijażystki ;)

Rynek usług w Polsce rozwija się w szalonym tempie. Jak w gąszczu ogłoszeń, reklam, anonsów odnaleźć właściwą osobę? Jak nie wpaść w ręce samozwańczej makeup artist, której wiedza i umiejętności nie dorównują nawet twoim własnym? Jest kilka sposobów, aby rozpoznać profesjonalistę.

 

Jak w wielu innych przypadkach poszukiwania usługodawcy - skorzystaj z poczty pantoflowej. Mama, siostra, koleżanka, znajome z pracy - to nieoceniona studnia wiedzy na temat fachowców i... partaczy.

Gdy już zbierzesz wstępne dane, zajrzyj do internetu. Na strony, fora, fanpage poświęcone wizażowi.

Przedsiębiorcze makijażystki mają własne adresy www, na których zamieszczają zdjęcia swoich realizacji. To pierwsza okazja do ocenienia ich warsztatu.

 

fotografia: Jeżka

 

 

Drugą będzie spotkanie, na którym powinniście mieć możliwość porozmawiania i zapoznania się z formą pracy, portfolio i warunkami wykonania usługi. Zwróć uwagę na fotografie w książce. Czy makijaże modelek są zróżnicowane i dostosowane do ich warunków, czy może każdy makeup jest kalką poprzedniego.

 

Daj szansę na zaprezentowanie sposobu pracy, pozwól jej opowiedzieć jak dobiera paletę, czym się sugeruje, czy ma gotowe pomysły, czy czeka na sugestie z twojej strony.

Czy zapytała w ogóle w co będziesz ubrana i jaki klimat ma mieć cała uroczystość? Twoja twarz musi współgrać z resztą stylizacji.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Warto byłoby również obejrzeć kuferek wizażystki. Nie chodzi tylko o to, czy kosmetyki, których używa są markowe i drogie (chociaż niezidentyfikowane "no-name'y" z bazarku mogą budzić wątpliwości). Ważne, aby zawartość walizeczki była profesjonalnie skomponowana: zawierała bazy pod kosmetyki, odpowiednio szeroką paletę kolorystyczną dla różnych typów urody, a poza tym była zadbana.

Chyba żadna z was nie chciałaby zostać pomalowana starym podkładem z brudnej gąbeczki czy przypudrowana podejrzanie rozczochranym pędzlem. Popatrz też na makijaż samej wizażystki. Co prawda mówi się, że szewc chodzi bez butów, ale na tym rynku trzeba dbać również o swój wizerunek.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Makijaż próbny przed ślubem

 

Makijaż próbny to niezwykle istotny sprawdzian dla makijażystki. Od jego przebiegu i rezultatu zależy wasza dalsza współpraca. Lepiej przeprowadzić go parę tygodni przed dniem ślubu, żeby w razie niepowodzenia mieć czas na szukanie backup'u.

Przyjrzyj się sposobowi pracy wizażystki: czy przygotowała twoją twarz pod makijaż? Zwróć uwagę na staranność wykonania detali makijażu. I oczywiście zaobserwuj jego trwałość i podatność na świecenie, rozmazywanie się.

Pamiętaj, że ślubny makeup musi mieć metkę "do zadań specjalnych", czyli jak najlepiej wytrzymać dziesiątki całusów, łzy, pot i urazy mechaniczne. Bez profesjonalnego wykonania może zniknąć już po ceremonii ślubnej i życzeniach gości.

 

Jeszcze jedno: koniecznie zrób sobie fotkę w makijażu w świetle dziennym i sztucznym - obiektyw aparatu to nie ludzkie oko, często ma swój własny "punkt widzenia", ważne, żebyś dobrze wyglądała również w ślubnym albumie ;) A jeżeli makijaż próbny przekracza wasz budżet, może uda ci się podejrzeć twoją wizażystkę podczas pracy przy innej pannie młodej?

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Cena za makijaż ślubny

 

Cena za pracę makijażystki w dniu ślubu to średnio od 70 do 400 złotych. Podobna jest cena makijażu próbnego. Jeżeli makeup wykonywany jest w domu klientki, cena wzrasta o koszt dojazdu, więc za komplet usług można zapłacić nawet do 400 złotych.

Jest to cena za świetny wygląd i dobre samopoczucie do białego rana. Bez efektu maski, świecącego czoła i rozmazanej szminki.

Czy warto? Cóż za pytanie... ;)

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Zobacz także: 

NAJMODNIEJSZE SUKIENKI NA POPRAWINY I WESELE

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź