Na co zwrócić uwagę przy wyborze obiektu weselnego?

Idealne miejsce na Wasze wymarzone wesele to już połowa sukcesu!

fotografia: Kamil Błaszczyk Fotografia

 

Wybór obiektu, w którym odbędzie się wesele Państwa Młodych to niewątpliwie jedna z najistotniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę już na samym początku planowania ślubu. Nie da się ukryć, iż nic tak nie odzwierciedli motywu weselnego czy też po prostu klimatu, w którym Para Młoda planuje świętować ten wyjątkowy dzień, jak właśnie miejsce. Z tego też względu warto przemyśleć, na czym nam najbardziej zależy i czego oczekujemy, a następnie krok po kroku wybrać tę jedyną w swoim rodzaju lokalizację. 

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 


Po pierwsze – styl wesela 


Stylów ślubnych jest całe mnóstwo i z roku na rok przybywa ich coraz więcej. To on charakteryzuje całą tę uroczystość i sprawia, że w odpowiedni sposób dobierana jest poszczególna aranżacja. Co więc styl ślubu ma się do miejsca, w którym odbędzie się wesele? A no bardzo dużo! 

Przede wszystkim, decydując się na ślub w stylu glamour, takie miejsce weselne jak np. odnowione stodoły, folwarki, młyny, winiarnie czy też chociażby kluby nocne i restauracje, które posiadają już całkowicie określoną stylistykę, niekoniecznie dobrze będą współgrać ze stylem glamour, bądź też nie lada wyzwaniem będzie wykonanie takich dekoracji i całej aranżacji, żeby ostatecznie powstał takowy styl. 

Podobnie w sytuacji, kiedy zależy nam na rustykalnym, boho bądź delikatnym stylu art fresco, które zupełnie nie odnajdzie się w takich obiektach jak eleganckie pałace, dworki lub sale bankietowe. Oczywiście nie jest to niemożliwe, ale jednak są to dwa, zupełnie różniące się od siebie światy. Dlatego też w pierwszej kolejności warto postawić na obiekt, który będzie pasował do weselnego stylu, jaki sobie wybraliśmy. 
Wielkość obiektu to kolejny aspekt, którego nie należy pomijać!

Razem z wielkością poszczególnego miejsca, wiąże się kwestia dotycząca tego, ile osób pomieści jego wnętrze. Z tego też względu, jeśli planujemy wesele na 100 osób, wszelkiego rodzaju małe, kameralne obiekty niestety odpadają. Pamiętajmy o tym, że komfort Waszych gości jak i Was samych jest ogromnie ważny. Poza aspektem ilości osób, które pomieści sala weselna, jej wielkość wpływa również na konkretne możliwości aranżacyjne. 
W przypadku, gdy mamy do czynienia z niewielką przestrzenią, ilość dekoracji kwiatowych oraz poszczególnych inwencji twórczych również się kurczy, co oczywiście nie oznacza, że nie można stworzyć czegoś absolutnie bajkowego, bo pamiętajmy – ograniczenia są tylko w naszych głowach! 

 

fotografia: Gałązka fotografia

 

 

Światło i kolory wewnątrz pomieszczenia wbrew pozorom odgrywają duże znaczenie


Zarówno dostęp do światła dziennego jak i wewnętrzne oświetlenie obiektu wpływają znacząco nie tylko na aranżacje i dekoracje, ale również klimat czy też motyw przewodni wesela. Jeżeli chcemy uzyskać styl romantyczny, nieco tajemniczy, wówczas sprzyjać temu mogą takie wnętrza, w których dominują ciemniejsze kolory i delikatne, ciepłe światło. 

Jeśli natomiast zależy nam na uzyskaniu stylu nowoczesnego bądź glamour, który będzie się charakteryzować jasnością, przejrzystością i mocnymi akcentami bieli, wówczas wnętrze z jasnymi kolorami i dużą ilością światła oraz dużych okien to będzie doskonały wybór. Pamiętajmy także o tym, aby ogólna kolorystyka wewnątrz danego obiektu nie gryzła się z kolorami przewodnimi naszego ślubu. 

 

fotografia: Kamil Błaszczyk Fotografia

 

 

Pora roku, w której organizowane będzie wesele

 

Mimo, iż nie jest to coś, na co koniecznie należy zwrócić uwagę, to jednak decydując się na wesele latem, warto postawić na takie obiekty, które znajdują się w jakimś urokliwym miejscu na łonie natury, a jeszcze lepiej, jeśli mają do dyspozycji zewnętrzne strefy chillu. Goście, którzy podczas weselnej zabawy mogą wyjść na zewnątrz, nabrać świeżego powietrza, usiąść i pozachwycać się urokami okolicy, będą z pewnością zadowoleni. 

W przypadku gdy marzy nam się wesele zimą, w świątecznym, tradycyjnym, zimowym klimacie, nic tak nie sprawdzi się rewelacyjnie jak obiekty znajdujące się w górach, wpasowujące się w góralskie klimaty. 

 

fotografia: the shots of love

 

 

Wszelkie formalności oraz opinie innych ludzi

 

Ostatnią i niewątpliwie jedną z najważniejszych kwestii odpowiedniego wyboru obiektu weselnego, są takie aspekty jak m.in. to, czy zadowala nas umowa z danym obiektem, a dokładniej to, co jest w niej zawarte, wszystkie koszty, które liczą sobie gospodarze obiektu, dojazd, możliwość noclegu dla gości a także opinie osób trzecich. Nie należy przy tym również pomijać tego, czy zwyczajnie dogadujemy się z właścicielami poszczególnego miejsca i czy spełniają oni nasze oczekiwania i tym samym rozumieją naszą koncepcję. 

 

fotografia: Lucjan Wójcik Fotografia

 

Pamiętajmy o tym, że miejsce, w którym spędzimy najpiękniejszy dzień w naszym życiu odgrywa duże znaczenie, dlatego też wato dobrze przemyśleć, czego byśmy chcieli, a czego nie. W tym wyjątkowym dniu liczy się przede wszystkim Wasze szczęście i odpowiednia jego celebracja wraz z najbliższymi. 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź