Nietradycyjne pomysły na ceremonię zaślubin

Dziś wiele młodych par szuka oryginalnych miejsc dla złożenia ślubnej przysięgi, podkreślając wyjątkowość tego dnia i nadając mu indywidualności.


Zmieniające się trendy dotyczą dziś nie tylko mody ślubnej czy oryginalnych pomysłów na stylizowane wesele. Coraz częściej poszukujemy także alternatyw dla samej ceremonii zaślubin. Dziś wiele młodych par szuka oryginalnych miejsc dla złożenia ślubnej przysięgi, podkreślając wyjątkowość tego dnia i nadając mu indywidualności. 

 

źródło: Colin Cowie Weddings / pinterest.com

źrodło: deerpearlflowers.com
 

Oryginalnie tylko przy ślubie cywilnym

Ślub kościelny poza świątynią należy w Polsce jeszcze do rzadkości. O wiele prościej jest załatwić nietypową lokalizację w przypadku ślubu cywilnego. Daje to szansę Młodym Parom na ceremonię w wymarzonym miejscu. 

 

źrodło: justinscobie.co.uk


Niewyczerpane źródło pomysłów

Pary Młode mogą wziąć ślub w okolicznościach odzwierciedlających ich pasje. Zaślubiny mogą nastąpić w lesie, podczas rejsu statkiem po morzu, rzece bądź jeziorze, podczas lotu balonem czy awionetką, na plaży czy na szczycie Śnieżki. Bywają także śluby w akwanarium, zoo czy nawet w galeriach handlowych. Wszystko zależy od adaptacji miejsca i oczywiście zgody Urzędy Cywilnego. 

 

źrodło: brides.com


Od czego zacząć?

Zorganizowanie zaślubin w innym miejscu niż przeznaczona do tego celu urzędowa sala to duże wyzwanie związane z mnóstwem przygotowań. Zanim jednak oddamy się w pełni marzeniom o niestandardowym ślubie, warto sprawdzić czy w ogóle będzie to możliwe w rzeczywistości. Prócz skompletowania odpowiednich dokumentów, co jest standardową procedurą, czeka Was poważna rozmowa z kierownikiem Urzędu Cywilnemu, którego będziecie musieli przekonać do Waszej wizji. Warto dokładnie przygotować argumentację, by uzasadnić, dlaczego chcecie wziąć ślub w nietypowym miejscu. 

Argumenty mogą być rożne - jesteście na przykład oboje członkami jakiegoś klubu sportowego, aeroklubu czy stowarzyszenia przyjaciół gór. Może to być również miejsce Waszego pierwszego spotkania. Klucz to dać do zrozumienia, że wybrane przez Was miejsce nie jest przypadkowe na zasadzie „chcemy po prostu inaczej”, ale ważne i przemyślane. Oprócz rozmowy, warto przygotować także oficjalne pismo, w którym zawrzecie swoją prośbę i argumenty. 

Musicie być świadomi, że kierownik Urzędu Stanu Cywilnego nie zawsze przychyla się do próśb narzeczonych, więc nie macie żadnej gwarancji, że zgodę na ślub w nietypowym miejscu uzyskacie. Z pewnością warto wybrać się do urzędu z dużym wyprzedzeniem - nierzadko w jednym dniu odbywa się w urzędzie co najmniej kilka ślubów, a osoba udzielająca ślubu musi wygospodarować znacznie więcej czasu niż przy tradycyjnych uroczystościach. 

 

źrodło: theknot.com

źrodło: modwedding.com


Jak przygotować miejsce zaślubin? 

Gdy już uzyskacie zgodę urzędu, urzędnik poinformuje Was, jak powinno wyglądać miejsce uroczystości ślubnej. Trzeba pamiętać o godle państwowym, które powinno być dobrze widoczne oraz o miejscu, w którym będziecie podpisywać akt małżeństwa. 

Warto też zapewnić urzędnikowi transport do miejsca ślubu - wówczas macie gwarancję że przybędzie o czasie. Jest to także dodatkowy argument dla urzędu, przemawiający za Waszym pomysłem. 

 

źrodło: modwedding.com

źrodło: bellethemagazine.com

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź