O co kłócą się pary młode przed ślubem?

Na jakie kłótnie przedślubne należy się przygotować? Oto 4 typowe tematy!

fotografia: Adam Ludwik Photography


Przygotowania do ślubu to wielkie emocje, a kiedy one się pojawiają, nietrudno o konflikt. Niezależnie od tego, czy kłócisz się o welon, które kwiaty wybrać, czy też o pewne tradycje religijne, te pozornie drobne szczegóły mogą wybuchnąć w rozmiarze wulkanu.

Z tego powodu niektóre z nich warto jest gasić już w zarodku. Wiedz, jakiego rodzaju konflikty mogą się przydarzyć i jak im zapobiegać.

 

 

O co kłócą sie pary młode przed ślubem?

 

Pieniądze i budżet weselny


Pieniądze niewątpliwie są dużym zapalnikiem kłótni, dlatego już na początku należy ustalić jakieś ramy. Ważne jest, aby razem tworzyć konkretny budżet i ustalać priorytety pewnych wydatków. Im więcej na początku omówisz, tym mniej płomieni będzie później.

Warto jest od razu przygotować się na kompromisy, tym bardziej że budżet to nie jest studnia bez dna. Jeżeli rodzice lub inne osoby współuczestniczą w planowaniu i finansowaniu Waszego ślubu, ważne jest również, by byli zaangażowani w podejmowanie decyzji finansowych.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Zbyt wielu doradców

 

To może być niesamowicie frustrujące, gdy przyjaciele i rodzina próbują wpłynąć na decyzje dotyczące dnia Waszego ślubu. Pamiętaj, że jest to dzień Twój i Twojego partnera. Istotne jest, aby ważne osoby czuły się częścią tej uroczystości, ale nie kontrolowały jej. Musisz nauczyć się ich stopować w swoich zapędach.

Możliwe, że są po prostu naprawdę podekscytowani, że realizują swoje własne marzenia związane z planowaniem ślubu lub próbują pomóc Ci uczyć się na własnych błędach ślubnych. Bądź szczery i stanowczy, ale aby uniknąć poważnego wybuchu, spróbuj zobaczyć ich perspektywę, a następnie podziel się swoją.

Delikatne przypomnienie, że jest to Twój dzień i że naprawdę chcesz go spersonalizować za pomocą rzeczy, które Ty i Twój przyszły małżonek lubicie, może pomóc.

 

fotografia: Damian Łukasz Weddings

 

 

Rodzina narzeczonego doprowadza Cię do szaleństwa

 

Wszyscy mamy różne potrzeby, zwyczaje i tradycje, i może to spowodować poważny bałagan podczas planowania ślubu. Czasami mogą się pojawić również skomplikowane uczucia zazdrości, urazy. Zazwyczaj źródłem konfliktów jest teściowa, która zbyt poważnie traktuje swoją rolę i pozwala sobie na uszczypliwości względem panny młodej, które są mniej lub bardziej uświadomione.

Nasza rada to wzięcie głębokiego oddechu i zrozumienie, że kiedy tworzysz nową rodzinę ze swoim przyszłym partnerem, musisz także szanować jego istniejącą wcześniej rodzinę i sposób, w jaki się komunikują. Teraz nadszedł czas na ustanowienie zdrowych, ale szanujących siebie nawzajem granic i zarządzanie oczekiwaniami.

Stwórz czas i przestrzeń, aby porozmawiać ze swoją teściową, zamiast zajmować się tym, gdy jesteś już sfrustrowana lub zdenerwowana. Zaplanuj, co chcesz powiedzieć: „marzyłam o tym dniu całe moje życie i są pewne rzeczy, które naprawdę chcę zrobić sama ” albo „doceniam wszystko, co robisz, ale naprawdę byłoby pomocne, jeśli zajmujesz się tym… Reszta to coś, co chcę zrobić sama”.

 

źródło: Feel Comfy

 

 

Walka z partnerem przed ślubem

 

Twój partner z pewnością wyda Ci się mniej zaangażowany w planowanie, niż Twoim zdaniem powinien być. Trudno Wam będzie uzgodnić niektóre szczegóły. Walki z przyszłymmężemsą w zasadzie nieuniknione podczas procesu planowania ślubu. 

Wesele to najlepszy czas na nauczenie się komunikowania się między członkami pary. To teren treningowy, na którym można się przyzwyczaić do niewygodnych rozmów i nieporozumień oraz uczyć się poruszania się po nich.

Pamiętaj o tym, że nie musisz zgadzać się na wszystko, aby tylko być niesamowicie zgodnym zespołem. Kwestii palących nie omawiajcie od razu. Dajcie sobie czas na swobodne przemyślenie wszystkiego. Następnie możliwie spokojnie ustalcie, na czym Wam bardzo zależy, a co jesteście w stanie nieco odpuścić. Okazać się może, że wielu spraw nie trzeba stawiać na ostrzu noża, a porozumienie jest bliżej, niż myślisz.

 

fotografia: cyrografia

 

 

Zobecz także:

6 AKTUALNYCH TRENDÓW DO WYKORZYSTANIA PRZEZ PRZYSZŁE PANNY MŁODE


 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź