O czym pamiętać przed wynajmem sali weselnej

Poznaj najważniejsze kwestie które musisz przemyśleć przed wynajmem sali weselnej!

fotografia: Dream Day Design - designerska agencja ślubna

 

Wybór miejsca na organizację najważniejszego przyjęcia w życiu to poważna decyzja. Lokalizacja, którą wybierzecie powinna pasować do konwencji uroczystości oraz współgrać z wybranym stylem, w którym chcecie zorganizować Wasz wymarzony ślub i wesele.

Oczywiście często sugerujemy się ceną, ale, gdy w marzeniach planujemy ślub w stylu dworskim lub glamour, nie powinniśmy brać pod uwagę na przykład wiejskiej sali.

W pierwszej więc kolejności warto ustalić budżet, by uniknąć sytuacji, gdzie rzeczywistość rozmija się z naszą wizją tego wyjątkowego dnia.

 

duza sala na wesele slubnaglowie.pl

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

 

Sale weselne

 

Odpowiednie miejsce na wesele

 

Zadanie znalezienia idealnego miejsca na przyjęcie weselne wcale nie należy do łatwych. Trzeba znaleźć miejsce, które spełnia wyznaczone przez Was kryteria oraz jest dostępne w interesującym Was terminie.

Warto, by był to lokal, w którym jeszcze nigdy nie byliście na żadnym weselu, ponieważ odbierze to pewną wyjątkowość tego dnia.

Z drugiej jednak strony niektóre z par wolą miejsca sprawdzone, czyli takie, gdzie świetnie bawili się na przykład na weselu znajomych.

 

wesele - miętowe wzgórza slubnaglowie.pl

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Wizja uroczystości

 

Organizacja imprezy weselnej pochłania większą część budżetu, dlatego, zanim podpiszecie umowę, powinniście znać wszystkie szczegóły.

Zanim przystąpicie do rozmowy z właścicielem lub menagerem wybranego miejsca, stwórzcie własną wizję uroczystości, decydując, ile ma trwać impreza weselna, w jaki sposób mają być usadzeni goście, czy będą potrzebne miejsca noclegowe, czy można korzystać z ogrodu itp.

 

 

Porównanie ofert

 

Po wybraniu kilku interesujących Was miejsc w okolicy, warto porównać poszczególne oferty, prosząc o ich przesłanie. Koniecznie poproście o podanie kilku przykładowych menu wraz z cennikiem oraz o informację dotyczącą ilości alkoholu na osobę.

Zapytajcie ponadto, czy koszt wynajmu lokalu jest zawarty w menu i jakie są możliwości dekoracji. Warto spytać o dodatkowe usługi , a także oczywiście o warunki rezerwacji i płatności. Dobrze byłoby znać również wzór umowy.

 

pokrowce na weselne krzesla slubnaglowie.pl

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Dekoracje sal weselnych

 

Negocjacje 

 

Gdy wstępnie wybraliście wymarzone miejsce, może okazać się, że budżet się nie zapina. Wówczas pozostaje Wam negocjować ceny, zwłaszcza jeśli bardzo zależy Wam akurat na tej lokalizacji.

Ceny nigdy nie są stałe, zależą od ilości osób, terminu czy menu. Warto także poszukać oszczędności poprzez modyfikację menu, ograniczenie liczby gości czy skrócenie czasu przyjęcia.

Wszystko zależy od tego, jak bardzo zależy Wam na organizacji wesela właśnie w tym miejscu.

 

 

Decyzja

 

Decyzję o lokalu powinno podjąć oboje przyszłych małżonków. Często dodatkowym wsparciem jest rodzina czy dobrzy przyjaciele. Warto odwiedzić lokal przed terminem własnego wesela, kiedy to planowane są inne imprezy.

Poznacie dzięki temu możliwościustawienia stołów, dekoracje, sprawdzicie, ile jest miejsca do tańca, itp. Ważne jest także, by właściciel lokalu nie narzucał swoich podwykonawców, z którymi współpracuje (cukiernie, kwiaciarnie itd.), tylko dał Wam swobodę w wyborze.

To w końcu Wasz wielki dzień.

 

sala na wesele slubnaglowie.pl

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Przed podpisaniem umowy

 

Czytajcie umowę dokładnie, a wszelkie niejasności od razu wyjaśniajcie z menadżerem restauracji.

Pamiętajcie, by zawierała ona informacje, co obejmuje opłata za salę, ile płacicie za posiłki i napoje, z ilu i jakich potraw składa się menu, o których godzinach i jakie posiłki są serwowane, czy zespół/dj mają swoje miejsca przeznaczone do odpoczynku/konsumpcji oraz miejsce do przechowania sprzętu.

 

 

Pamiętajcie, by pytać, pytać i jeszcze raz pytać

 

Nie może być sytuacji, gdzie podczas przyjęcia weselnego, zostaniecie nagle czymś zaskoczeni. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Brak klimatyzacji, szwankująca elektryka czy mała ilość kelnerów obsługująca gości - te i wiele innych  pozornie nieważnych spraw ma wpływ na jakość Waszego przyjęcia, którego powtórzyć się niestety nie da...

Jeśli nie macie czasu i głowy na poszukiwania, porównywania i współpracę z managerem restauracji, warto skorzystać z usług konsultanta ślubnego, który pomoże wynegocjować najlepsze ceny i wszystkiego dopilnuje tak, byście ze spokojem mogli cieszyć się dniem ślubu. 

 

sala weselna w bieli slubnaglowie.pl

fotografia: Światłokolorowi

 

 

Zobacz także:

60 pytań, które musisz zadać, zanim wynajmiesz salę

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź