O tym pamiętaj planując fryzurę ślubną!

Idealna fryzura musi być dobrze przemyślana i spójna z Twoją stylizacją, a przygotowania do niej powinny się zacząć już pół roku przed ślubem…

fotografia: Malachite Meadow

 

Skrupulatnie przygotowujemy się do tego najważniejszego w życiu dnia, często niestety traktując naszą ślubną fryzurę po macoszemu i zostawiając ją w rękach fryzjera tuż przed uroczystością. 

Idealnafryzura ślubna jednak musi być dobrze przemyślana i spójna z Twoją stylizacją, a przygotowania do niej powinny się zacząć już pół roku przed ślubem… 

Oto nasz harmonogram: 

 

 

 

 

 

Terminarz ślubny
 
 

Pół roku do ślubu

 

Utwórz specjalny katalog na przykład na Pintereście i tam dodawaj fryzury, które wpadły Ci w oko. Pamiętaj, by nie robić tego na zasadzie „bo mi się podoba”, ponieważ później podczas próbnej fryzury możesz przeżyć rozczarowanie. Przy wyborze uwzględniaj swój typ urody, długość włosów, fason sukni, stylistykę samej uroczystości oraz po prostu swój temperament. 

Kolejnym krokiem jest wybór idealnej stylistki. Warto kierować się opiniami znajomych, jednak najlepiej wybrać się do kilku salonów i wybrać taki, w którym czułaś się najlepiej, a stylistka profesjonalnie poprowadziła wstępną rozmowę. 

Już 6 miesięcy przed datą ślubu powinnaś odpowiednio zadbać o włosy. Warto wybrać taki salon, gdzie będzie możliwe badanie włosów z użyciem mikrokamery.

Czterystukrotne powiększenie sprawi, że widoczne staną się wszelkie uszkodzenia włosów, a fryzjer dokładnie określi ich kondycję i wykluczy ewentualne choroby skóry głowy, jak na przykład łuszczyca. Na tej podstawie będziesz mogła mieć przeprowadzoną kurację odbudowującą czy wygładzającą idealnie dostosowaną do potrzeb Twoich włosów.  

 

 

 


3 miesiące do ślubu

 

Pora na decyzję o farbowaniu i wyborze odpowiedniego odcienia. To nie może być przypadkowy wybór.

Kolor Twojej skóry, sukni ślubnej, a nawet dodatków powinien współgrać z kolorem włosów. Nie decyduj się na żadną drastyczną zmianę- najbezpieczniejsza jest taka, która zmienia odcień o maksymalnie trzy tony.

Warto wykonać koloryzację 3 miesiące przed ślubem, a tuż przed po prostu odświeżyć kolor.  

 

 

 

 

Miesiąc do ślubu 

 

To już najwyższy czas na próbne czesanie ślubne, jeśli do tej pory go nie wykonałaś. Oczywiście najlepiej wykonać je na docelowym kolorze włosów.

Pamiętaj o zabraniu wszelkich niezbędnych dodatków do fryzury oraz współpracuj ze stylistą, mówiąc co Ci się podoba, a co byś poprawiła.   

 

 

 


 

Harmonogram ślubny

 


Dzień ślubu

 

Pamiętaj, że średni czas wykonania ślubnej fryzury to od 1,5 do nawet 3 godzin. Dzięki próbnemu czesaniu, będziesz wiedzieć ile zajmie wizyta w salonie fryzjerskim i dokładnie zaplanujesz sobie ślubny poranek.

 

 

 

 

 

Zobacz także:

DOBIERZ FRYZURĘ DO SUKNI ŚLUBNEJ

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź