Ogłoszenia, dzięki którym zaoszczędzicie na organizacji ślubu

Sprawdź, jak dzięki darmowym ogłoszeniom zorganizować ślub i przyjęcie zero waste!


Ślub nie musi być bardzo drogi, ale zwykle jednak generuje spore koszty. Większość par młodych decyduje się na wydanie niemałych kwot na rzeczy, które zostaną użyte wyłącznie ten jeden raz – a to niekorzystne zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Sprawdź, jak dzięki darmowym ogłoszeniom zorganizować ślub i przyjęcie zero waste.

 

Kilkunastoprocentowa inflacja zmusza wiele osób do głębszego przemyślenia każdego wydatku. Jednak organizując swój ślub, nie chcemy z niczego rezygnować, więc kupujemy mnóstwo nowych rzeczy, nie sprawdzając lokalnych ogłoszeń, darmowych ofert czy możliwości wypożyczenia niektórych przedmiotów. Tymczasem zorganizowanie budżetowego ślubu i wesela jest możliwe – wystarczy tylko trochę sprytu, kreatywności i otwartości na kompromisy. Zobacz, jak to zrobić.


Organizujesz ślub? Przeszukaj portale ogłoszeniowe


Z darmowych ogłoszeń bez rejestracji korzysta wielu podwykonawców działających w branży ślubnej, ale też… par młodych, które z jakiegoś powodu muszą ślub przełożyć lub odwołać, wobec czego zwalniają termin w sali weselnej czy u fotografa.

Regularne przeglądanie darmowych ogłoszeń daje szansę na znalezienie świetnej oferty – w ten sposób można trafić na fotografa, którego styl nam odpowiada, a nigdy wcześniej o nim nie słyszeliśmy, bądź na zespół, o którego istnieniu nie poinformowały nas wyniki w wyszukiwarce. Może to być szczególnie przydatne dla osób, które organizują ślub poza swoim miejscem zamieszkania – na przykład w mieście rodzinnym panny młodej bądź w zupełnie innej części kraju. W takiej sytuacji trudno liczyć na polecenia znajomych i lokalną ofertę branży ślubnej trzeba odkryć właśnie dzięki stronom z ogłoszeniami.


Weselne dekoracje z drugiej ręki


Tym, co wykorzystuje się zwykle raz podczas wesela, są dekoracje. Można na nich zaoszczędzić, by nie generować zbędnych dla portfela i środowiska kosztów. W jaki sposób?

  • przygotowując samodzielnie dekoracje weselne DIY,
  • wypożyczając dekoracje ślubne od dekoratora, właściciela sali bądź florysty,
  • kupując wymarzone ozdoby na wesele z drugiej ręki.

Portale ogłoszeniowe pełne są ofert w niemal każdej z tych kategorii. Sprawdź oferty sprzedaży używanych dekoracji weselnych, by odkupić je od innej pary, która dzień ślubu ma już za sobą. Mając za sobą spore koszty, młode małżeństwa niejednokrotnie korzystają właśnie z darmowych ogłoszeń bez rejestracji, by puścić w świat niepotrzebne już ozdoby.

 

Sprawdź również, czy warto zaglądać na portale z ogłoszeniami.


Oszczędźcie na strojach weselnych


Jeśli pan młody ma pasujący na siebie garnitur, który założył raz – na ślub przyjaciela w ubiegłym roku – naprawdę nie potrzebuje kupować nowego tylko po to, by założyć go na swoje wesele. Powiew świeżości da nowa koszula i piękne dodatki – spinki do mankietów, mucha, poszetka.

Suknia ślubna również nie musi być nowa: serwisy ogłoszeniowe pękają w szwach od używanych strojów weselnych. Dobrym rozwiązaniem jest też sprawdzenie oferty wypożyczalni i komisów ślubnych.

Niech do kolejnych oszczędności zaprowadzi Was kreatywność – czy będą to obrączki z przetopionej złotej biżuterii po babci, przyjęcie w ogrodzie, czy tradycyjne nalewki przygotowane przez dziadka; po prostu korzystajcie z zasobów, do których macie dostęp.


 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź