Oprawa muzyczna wesela - 3 najczęściej popełniane błędy

Jak znaleźć dobrą kapelę czy DJ-a na wymarzony ślub? I jak stworzyć taką playlistę, by wszyscy goście byli zadowoleni?

fotografia: Piotr Zawada Fotografia

 

Jak wiadomo, muzyka stanowi jeden z kluczowych elementów wesela i w dużym stopniu decyduje o tym, czy będzie ono przez gości uznane za udane czy też nie.

Świetny zespół weselny czy DJ potrafią sprawić, że goście zostaną oczarowani i na długo wspominać będą świetną zabawę.

Jednakże tak jak niełatwo znaleźć i zarezerwować na wymarzony termin dobrą kapelę czy DJ- a, tak nie jest łatwo stworzyć taką playlistę, by wszyscy byli zadowoleni. 

 

 

Muzyka na wesele

 

Zespół muzyczny na wesele – tutaj łatwo o wpadkę

 

Zespoły mogą grać różną muzykę. W ich repertuarach znajduje się muzyka biesiadna, stare rockowe ballady, współczesne hity, a nawet własne kompozycje. Dużo ryzykujemy, jeśli nie sprawdzimy danego zespołu na żywo (płyta z muzyką, często poprawianą brzmieniowo nie wystarczy) i nie ustalimy wcześniej dokładnego repertuaru.

Warto zapytać także o utwory, których zespół nie gra, nawet przy usilnych prośbach gości (często dotyczy to hitów disco polo). 

Warto również poznać wykształcenie muzyczne członków zespołu. Wciąż jeszcze na rynku jest bardzo dużo samouków, produkujących niestety „kocie dźwięki”, przy których przyjęcie weselne staje się farsą. Podobna sytuacja może zaistnieć, gdy członkowie zespołu grają ze sobą od niedawna i po prostu jeszcze się ze sobą nie zgrali pod kątem muzycznym. Innym często jeszcze pojawiającym się problemem jest zbyt duża ilość alkoholu, którym raczy się zespół, a także za długie przerwy między seriami utworów.

Zespół grający na żywo z pewnością stanowi większą atrakcję i bardziej będzie skłaniał do wyjścia na parkiet, jednak wybierając DJ-a mamy z kolei pewność, że nie „zepsuje” on żadnego utworu.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Zły dobór repertuaru na wesele

 

Odpowiedni dobór muzyki na weselne przyjęcie to dość spore wyzwanie, które spędza sen z powiek niejednej Parze Młodej. Kusi, by wybierać utwory, które nam się podobają, nie do końca uwzględniając preferencje gości.

Wówczas jednak na parkiecie wiruje jedynie Młoda para, kilkoro jej przyjaciół i osoby, które pójdą do tańca „bo tak wypada”. Jeśli preferujecie określony gatunek muzyczny (zwłaszcza niszowy), wybierzcie maksymalnie 3 utwory, a resztę niech stanowią rockowe i popowe klasyki oraz aktualne hity.

Pamiętać należy o różnorodności; nikt nie wytrzyma całego wesela ani przy rzewnych kawałkach sprzed lat, ani przy samych klubowych kawałkach.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Pierwszy taniec- nieodpowiednia piosenka

 

Pary Młode często mówią, że to czego obawiają się najbardziej na weselu, to pierwszy taniec. Oczywiście prócz dokładnie przećwiczonego układu, ważny jest także utwór, który będzie mu towarzyszył.

Ma on wyrażać uczucia Młodych, nawiązywać do ich spotkania lub być po prostu wspólnym ulubionym utworem z czasów narzeczeństwa.

Dlatego nie warto kierować się popularnością piosenek, wybierając zagraniczne utwory bez dokładnego zapoznania się z ich tekstem. Wciąż jeszcze Pary Młode popełniają błąd, wybierając piosenki Whitney Houston, Celine Dion, Bon Jovi czy Georga Michela, które traktują o nieszczęśliwej miłości, zdradzie rozstaniu czy nawet śmierci ukochanej osoby. 

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Zobacz także:

JAK WYBRAĆ REPERTUAR NA PIERWSZY TANIEC

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź