Pięć egzotycznych miejsc na zaręczyny

My tradycyjnie spoglądamy poza horyzont i przedstawimy pięć mniej oczywistych miejsc spoza kontynentu europejskiego, w których ona z pewnością powie „tak”.


Pomysłów i miejsc na zaręczyny jest tyle, ile lemurów na Madagaskarze. Myśląc o idealnych sceneriach do głowy od razu wskakuje Paryż, Rzym, Wenecja, Praga, Barcelona czy choćby Werona - z balkonem „tej” Julii. My tradycyjnie spoglądamy poza horyzont i przedstawimy pięć mniej oczywistych miejsc spoza kontynentu europejskiego, w których ona z pewnością powie „tak”. 


1. Peru – Amazonka

To propozycja dla miłośników prawdziwej dzikiej przyrody. Druga najdłuższa rzeka na świecie (choć to ciągle sprawa kontrowersyjna) wijąca się przez południową Amerykę (Brazylię, Kolumbię i Peru), to niesamowite  doświadczenie dla oczu, ale też dla słuchu. Oprócz przepięknych widoków i szansy na zobaczenie delfinów, manatów, żółwi, krokodyli i … piranii można zakochać się w nieustającej i hipnotyzującej muzyce dżungli.

 

foto: Anderson Photographs

 

foto: cropped-peru

 


2. Meksyk – ruiny Majów 

Ciężko wyobrazić sobie bardziej tajemniczą i piękną scenerię niż ruiny starożytnego miasta Majów w Tulum. Oprócz budowli można zachwycać się potężnymi posągami,  czy malowidłami ściennymi.  Z kolei tuż obok znajdziecie dziewicze plaże i szum morza rozbijającego się o klify. Na pewno jest to jedna z największych atrakcji Meksyku, więc szansa, że będziecie tam sami jest bliska zeru. Nie stanowi to jednak problemu na znalezienie ustronnego miejsca w tym ogromnym kompleksie, tylko dla Waszej dwójki. 

 

foto: Amazon Wildlife Photographs

4. Engagements — JackBatesPhotography


3. Hawaje – wybrzeże Pali

Na Oceanie Spokojnym można znaleźć hawajską wyspę Kauai z kanionem Waimea, który przez Marka Twaina został nazwany Kanionem Pacyfiku. Skorzystanie z Kalalau Trail – jednego z najbardziej widokowych szlaków na świecie zapewni powalającą scenerię przy sakramentalnym pytaniu. Strome, porośnięte bujną roślinnością klify wpadają do błękitnych wód oceanu. Takie obrazy zostają w głowach na całe życie.  

 

4. foto via:  las-ventanas Aresviaggi

foto via: astravel.com.pe  


4. Bora-Bora – Polinezja Francuska

Miejsce niemal mityczne jeśli chodzi o romantykę. Cudowne plaże, upajające widoki przyrody i kameralność… to się nie może nie udać. Zwłaszcza jeśli zamieszkacie w domu nad lazurową laguną, którego już nigdy nie będziecie chcieli opuszczać. Choć zawsze na tę specjalną okazję możecie wybrać się na wycieczkę morską dokoła góry Otemanu. 

 

foto via: black_sand_beach-Outdoor Project

 


5. Nowa Zelandia – Qeenstown

Nowej Zelandii nie trzeba przedstawiać, drużyna pierścienia zrobiła to już dawno temu. Miejsc na oświadczyny jest tu cały worek. Jeśli Twoja lepsza połówka jest prawdziwą miłośniczką przygód, to polecamy Wam Nevis Swing – czyli największą lub raczej najwyższą huśtawkę na świecie. Skok we dwójkę z wysokości 160m, wspólne huśtanie się po 300m łuku i adrenalina, która połączy was na całe życie.  

Jeśli podobają Wam się zaręczyny w odległych zakątkach globu to jak to przebić gdy nadejdzie pora podróży poślubnej?

 

foto via: Earth Gear

foto via: Ceros


Całe szczęście wyjątkowych egzotycznych miejsc do odwiedzenia starczy na więcej niż jedno życie. Wybór jest ogromny.

Więcej naszych podpowiedzi znajdziecie na stronie www.relaksmisja.pl
Marek, Relaksmisja

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź