Piękne i modne bukiety ślubne

Nie tylko suknia ślubna, piękny welon i makijaż składają się na wizerunek każdej Panny Młodej. Bukiet ślubny to jeden z najważniejszych elementów ceremonii zaślubin. Niezależnie od pory roku wiązanka to nie tylko stylowy dodatek.

Starannie dobrane kwiaty będą zdobić, odzwierciedlać charakter kobiety oraz podkreślą niepowtarzalny klimat uroczystości. Warto dobrze przemyśleć ich wybór!

źrodło elstile.ru

źrodło stylemepretty.com

 


Romantyczne i klasyczne

Pastelowe kolory podbiły nie tylko świat mody i designu, ale także branżę florystyczną. Rok 2015 jest rokiem pasteli. Modne są kwiaty różowe, cytrynowe, łososiowe, brzoskwiniowe oraz bukiety z dodatkiem błękitów i stonowanych zieleni.

Tradycyjne róże nigdy nie wychodzą z mody, ale warto także wybrać bukiet złożony z kilku gatunków kwiatów: hiacyntów, lilii, piwonii, tulipanów czy orchidei.

Panny Młode, które kochają nieśmiertelną klasykę, nie popełnią błędu decydując się na proste, czyste kompozycje z jasnych, białych lub kremowych kwiatów.

Bukiety w stylu nosegay (wykonane zwykle z jednego rodzaju kwiatów, których łodygi są związane i ściśnięte ze sobą) z róż, lilii lub kalii przewiązane jedwabną wstążką w wybranym kolorze to esencja smaku i elegancji.

Pięknie prezentują się także bukiety – berła wykonane z eleganckich kwiatów o długich łodygach. Panna Młoda może również wybrać bukiet z dodatkiem sukulentów, na przykład eszewerii, gruboszy lub aloesów.

 

źrodło modwedding.com

źrodło stylemepretty.com

źrodło stylemepretty.com

 


Dzikie i polne

Panie, które nie chcą popaść w stylową monotonię, dla których kwiaty nie muszą być idealnie i symetrycznie poukładane, mogą zastąpić tradycyjne wiązanki bukietami kwiatów ogrodowych lub polnych. Efemeryczne, delikatne kompozycje ucieszą także wszystkich, którzy są za pan brat z ekologią.

Bukiet rodem z leśnej polany powinien zostać stworzony z kwiatów o delikatnej, dzikiej naturze, takich jak rumianki, chabry, maki, margaretki, bez, wrotycze, nawłocie, goździki, pachnący groszek oraz gerbery, trawy i zboża. Pięknie prezentują się także naparstnice, malwy i piwonie.

Tworząc takie niestandardowe kompozycje unika się zwykle klasycznych form – polne bukiety powinny wyglądać tak, jakby kwiaty zostały świeżo zebrane i „przypadkowo” połączone w niezwykłe naręcze.

W tym roku modne są także rustykalne bukiety z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi – warto wpleść do wiązanki kwiaty w kolorze ciemnego wina, na przykład zmysłowej marsali. Dzikie i polne bukiety ozdobione winoroślą, gałązkami, liśćmi paproci lub liśćmi drzew zachwycą nie tylko Pannę Młodą.

 

źrodło modwedding.com

źrodło modwedding.com

źródło: moncheribridals.com

 

Nietypowe bukiety

 

Bardzo popularne są ostatnio bukiety ślubne zdobione biżuterią lub nawet wykonane z niej w całości. Piękna kompozycja z broszek lub innych elementów biżuteryjnych z pewnością nie zwiędnie i będzie idealnym rozwiązaniem dla Panny Młodej, której marzy się bukiet…ze złota!

Osoby pobierające się na plaży mogą pomyśleć o ozdobieniu bukietu morskimi dodatkami: muszle i rozgwiazdy będą pięknie wyglądać na tle białych i niebieskich kwiatów. Ciekawym trendem są także wiązanki zawierające „jadalne” elementy.

W pachnącym bogactwem pól bukiecie można przecież wykorzystać gałązkę malin bez kolców, niedojrzałe truskawki i małe jabłuszka. Taka kompozycja będzie zachwycać urodą przywodzącą na myśl obrazy holenderskich mistrzów.

Warto także zastanowić się nad wyborem nietypowego, ale pięknego bukietu kwiatów z modną ostatnio wełną.

Niepowtarzalny bukiet ślubny sprawi, że Panna Młoda poczuje się jak królewna. Ślub i wesele (https://www.westwing.pl/powiedz-tak/) to taki moment, w którym nie ma miejsca na duble, więc warto wybrać kwiaty niczym z bajki!

 

źródło: elstile.ru

źródło: tonyastylist

źródło: modwedding.com

 

Niepowtarzalny bukiet ślubny sprawi, że Panna Młoda poczuje się jak królewna.

Ślub i wesele (https://www.westwing.pl/powiedz-tak) to taki moment, w którym nie ma miejsca na duble, więc warto wybrać kwiaty niczym z bajki!

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź