Piękne sukulenty na ślub

Znane z domowych parapetów, kamiennych donic w przydomowych ogródkach sukulenty odkrywają swoje nowe oblicze.

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

Grubosze, rozchodniki, kaktusy, aloes dzięki swej mięsistej strukturze i urzekającym odcieniom od pastelowej zieleni po brunatne czerwienie doskonale odnajdują się jako dekoracje stołów weselnych, krzeseł, a także zaskakują jako “składnik” wiązanek ślubnych, butonierek, bukiecików dla druhen.

Połączenie sinej, miętowej barwy, soczystej zieleni z bielą, beżem lub jaskrawymi kolorami to przepis na letni bukiet prosto ze słonecznej plaży. W zestawieniu z pastelowymi różyczkami, makami, czy pachnącym groszkiem otrzymamy wiązankę romantyczną i delikatną.

 

Photo by Jen Theodore on Unsplash

 

Udekorowanie weselnych stołów gruboszami, kaktusami w doniczkach czy cynowych wiadereczkach to przepis na aranżację w stylu eko. Świetnym pomysłem jest stworzenie kompozycji w przezroczystych naczyniach z warstwami różnokolorowego piachu, kamyczkami, muszlami, wygładzonymi przez morską falę patykami. 

Niepozorne sukulenty mogą przyjąć również bardziej wyrafinowaną formę - w połączeniu z eleganckimi kwiatami, lśniącymi kamyczkami, brokatem, koralikami, kryształami będą doskonałą dekoracja na weselu w stylu glamour.

Cuda, nieprawdaż? Przypuszczalibyście, że można je wyczarować z tych, pospolitych wydawałoby się, roślinek? Być może inaczej spojrzycie teraz na mieszkańców waszych parapetów, to prawdziwe gwiazdy under cover ;)

 

Photo by David Holifield on Unsplash

 

 

Zobacz także:

GARNITURY ŚLUBNE - TOP 5

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź