Pierścionek z kolorowym oczkiem

Zanim ruszycie na poszukiwania tego jedynego, spójrzcie, wśród czego możecie wybierać...

 

Pierścionek zaręczynowy to wyjątkowa biżuteria. Jedyny taki, którego pojawienie się na kobiecej dłoni nie jest przypadkowe.

W odpowiedniej chwili, w momencie najlepszym z możliwych, przemyślanym, zaplanowanym, ma wywołać zaskoczenie, wzruszenie, a następnie tak wiele znaczące "tak!". Lśni na serdecznym palcu wybranki nie tylko po to, by zdobić, ale by powiedzieć (a może wykrzyczeć?) światu: "Jestem kochana! Będę żoną!" 

Najpopularniejszym modelem pierścionka jest ten z brylantem. Jednak kamieni szlachetnych, które mogą ozdobić pierścionek jest tak wiele, że warto się rozejrzeć za nimi. Ich największą zaletą jest barwa. Zanim ruszycie na poszukiwania tego jedynego, spójrzcie, wśród czego możecie wybierać.

 

para mloda

Źródło: polkadotbride.com

 

Akwamaryn

Akwamaryn o bajecznym błękitnym lub błękintozielonym kolorze wygląda niczym kropla oceanu zamknięta w lodowym krysztale. Nazywany jest kamieniem odwagi.

Jego energia pomaga w płynnym wyrażaniu myśli i uczuć, w budowaniu relacji międzyludzkich. Pierścionek zaręczynowy z akwamarynem poraża pięknem szlachetnego błękitu.

 

apart pierscione zareczynowy z ametystem

 

 

 

 

Ametyst

Kamień szlachetny należący do grupy kwarcu, jedna z najpiękniejszych odmian. Nazywany jest kamieniem harmonii i relaksu. Przywraca równowagę, przynosi spokój i uwalnia umysł od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, dodaje cierpliwości. Z pewnością spodoba się kobietom, które przepadają za odcieniami fioletu - występuje w wielu nasyceniach tej barwy, od delikatnych, niemal przezroczystych, po głębokie, intensywne.

apart pierscionek zareczynowy ametyst

 

 

 

 

Rubin

Głęboko purpurowe, czerwone i różowe, w wielu odcieniach i różnym stopniu ich nasycenia.

Rubiny to kamienie symbolizujące obfitość i dynamizm, nazywane kamieniami miłości. Przywracają energię i pasję osobom wypalonym, zgaszonym.

Energia rubinu wpływa na życie uczuciowe i intymne. Jego czerwona barwa jest idealna na wyrażenie uczucia i zaangażowania. Wraz z szafirem jest najtwardszym po diamencie minerałem występującym na Ziemi.

 

apart pierscione zareczynowy rubin

 

 

 

 

Szafir

Niezwykle ujmująca niebieska barwa szafiru jest jednocześnie delikatna i głęboka, odważna, dostojna.

Pierścionek z szafirem w wyjątkowy sposób wyrazi uczucie, pięknie ozdobi dłoń ukochanej. 

 

pierscione zaraczynowy apart szafir

 

 

 

 

Szmaragd

Niezwykła zieleń szmaragdu to barwa, która zachwyca głębią, szlachetnym blaskiem, tajemniczością.

Szmaragdy w jubilerstwie wykorzystywane były od czasów starożytnych. Do dziś są wyjątkowo popularne, a ostatnie trendy kreowane przez wielkich krawców wskazują zieleń szmaragdową jako jeden z modniejszych kolorów w modzie wieczorowej.

 

kamien szmaragd pierscionek zareczynowy apart

 

 

 

Cytryn

Cytryn jest bardzo rzadką, żółtą odmianą kwarcu, niezwykle cenioną. Występuje w wielu odcieniach, świetnie prezentuje się w złotej oprawie, która dodatkowo wydobywa jego cytrynową barwę.

Cytryn to kamień sukcesu, dodający odwagi i przebojowości. Nam podoba się jego słoneczny, radosny blask, który dobrze czuje się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych w formie wzorach biżuterii.

Z pewnością nie jest tak oczywisty jako ozdoba w pierścionku zaręczynowym, jeśli więc mężczyzna chce zaskoczyć ukochaną, może powinien podarować jej właśnie "cytrynowy" klejnot?

cytryn pierscione zareczynowy apart

 

 

 

 

Kwarc

Kwarc występuje w wielu kolorystycznych odmianach: dymny, różowy, niebieski, zielony.

Biżuteria z kwarcem jest niezwykle oryginalnym wyborem. Tajemnicze, pełne wdzięku, silne. Energia kwarcu dymnego pozwala przezwyciężyć własną nieśmiałość i lęk przed zmianą, gdyż buduje odwagę i poczucie własnej wartości. Kwarc różowy opowiada o miłości :)

kwarc apart pierscionek zareczynowy

 

 

 

Tanzanit

Wyjątkowo rzadki, unikalny kamień szlachetny, jego złoża występują w Tanzanii, gdzie został odkryty przez poszukiwaczy jubilerskiej firmy Tiffany i jest to jedyne miejsce na ziemi, gdzie można go wydobyć.

Niezwykle ceniony za swą wyjątkową, fioletowo-niebieską barwę, ukochany i rozsławiony przez gwiazdy filmowe zza Oceanu, a przede wszystkim przez Elizabeth Taylor.

 

 

 

apart pierscionek zareczynowy tanzanit

 

 

Topaz

Wysoko ceniony w jubilerstwie kamień szlachetny z grupy krzemianów - bardzo twardy, ciężki i rzadko spotykany.

Charakteryzuje się ogromnym bogactwem barw występujących w naturze.

Z reguły bezbarwne topazy są podgrzewane lub poddawane napromieniowaniu w celu uzyskania rozmaitych odcieni barwy niebieskiej. Uwielbiane za delikatność, subtelność, idealne jako ozdoba pierścionka zaręczynowego. 

 

topaz apart pierscionek zareczynowy

 

Zdjęcia pierścionków  Apart 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź