Pierwszy taniec – czy można go pominąć?

No właśnie, czy to jest w ogóle możliwe? Czy można zorganizować własne przyjęcie weselne bez tego otwierającego elementu? Postaramy się nieco przybliżyć temat.

 

W związku z licznymi pytaniami dzisiaj skupimy się kolejny raz na pierwszym tańcu, a właściwie na jego braku.

No właśnie, czy to jest w ogóle możliwe? Czy można zorganizować własne przyjęcie weselne bez tego otwierającego elementu? Postaramy się nieco przybliżyć temat.

Często w rozmowach z naszymi Klientami którzy podpisują umowę pada temat pierwszego tańca. W zdecydowanej większości rozmowa dotyczy porady przy wyborze właściwego utworu, kwestii związanych z tym czy zespół zagra go na żywo czy zostanie odtworzony z płyty, doboru właściwego oświetlenia na ten moment i tym podobnych kwestii. Zdarzają się jednak pytania typu „a co Pan myśli w kwestii pominięcia pierwszego tańca?”.
O ile kilka lat temu odpowiedzielibyśmy – „Raczej trzeba go zatańczyć” tak w tej chwili wraz ze zdobytym doświadczeniem i obserwacjami, odpowiedź na to pytanie nie jest już taka jednoznaczna. - 
 PUZZLE Cover Band

 

źrodło: pninatornai.tumbrl.com

 

 

Dlaczego Para Młoda może nie chcieć pierwszego tańca?

Najpopularniejszym i dotychczas jedynym spotkanym przez nas powodem jest po prostu totalny brak umiejętności tanecznych po jednej lub obydwu stronach i świadomość tego braku. Młodzi nie chcą się narażać na komicznie i kabaretowo wyglądającą choreografię, która nie tylko może nie dodawać im przychylnego spojrzenia gości, ale też pomimo ogromnych starań ekipy filmowej będzie zauważalna także na materiale filmowym z wesela. I chociaż zdecydowanie ponad 90% populacji posiada słuch muzyczny, to zdarzają się osoby których ciało za nic w świecie nie będzie chciało współpracować z muzyką. 

Dla pewnej grupy osób pierwszy taniec bywa często większym stresem, niż sam fakt ślubu.

 

 

źrodło: dailimail.co.uk

 

Poniższy filmik z pierwszego tańca koniecznie trzeba zobaczyć!


 

 

Czy można "ominąć" pierwszy taniec?

Okazuje się, że jak najbardziej tak, można zrezygnować z pierwszego tańca. Mieliśmy okazję obserwować i uczestniczyć w takich weselach, gdzie pierwszego tańca po prostu nie było. 

Czy wymaga to jakichś szczególnych zabiegów i zapowiedzi? Z naszego doświadczenia wynika, że nie.

Oczywiście na weselach przekrój wiekowy gości jest bardzo szeroki i niektórzy z nich z napięciem wyczekują klasycznego początku, którym Para Młoda otworzy bal.

Marzenia gości, nie powinny być jednak powodem do zmiany decyzji przez Młodych, którzy z tego elementu wesela zrezygnowali.

 

 

źrodło: My Wedding Reception Ideas Blog 

 

Jak zatem zacząć takie wesele?

Takie przyjęcia na których mieliśmy przyjemność grać zaczynały się podobnie. Na jednym z nich Pan Młody podszedł do mikrofonu i zaprosił wszystkich zebranych na parkiet do wspólnej zabawy mówiąc, że chętnie popatrzy jak goście tańczą.

Kolejny przykład przyjęcia bez pierwszego tańca: jako zespół poinformowaliśmy gości, że życzeniem Państwa Młodych jest, aby wszyscy zaczęli się bawić od razu, bez tradycyjnego wstępu, zaczęliśmy grać, a parkiet po chwili wypełnili tańczący goście.

 

źrodło: Elegant wedding Entertainment

 

Oczywiście brak pierwszego tańca nie jest często spotykaną praktyką, jednak jeżeli ma powodować dyskomfort Pary Młodej, doradzamy odstąpienie od niego. Tradycje są oczywiście tradycjami, ale nie każda z nich musi mieć miejsce na Waszym weselu.  To w końcu Wasz dzień i Wy decydujecie jak będzie przebiegał.

 

źrodło: onewed.com

 

Macie swoje zdanie na temat braku pierwszego tańca? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

 

Damian Łaszek
PUZZLE Cover Band

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź