Plusy i minusy dużego wesela

Gdy już decyzja o ślubie zapadła, a termin wstępnie został określony, czas na wybór, czy wesele ma być niewielkim, raczej skromnym przyjęciem czy huczną imprezą.

fotografia: WhiteStory.pl

 

Dziś przyjrzymy się dużym przyjęciom i zastanowimy w czym są lepsze, w czym gorsze od swoich skromniejszych odpowiedników. 

 

Plusy dużego wesela

 

Tradycyjne polski wesele

 

Tradycja weselna głosi, że im więcej gości, tym więcej szczęścia czeka Młodą Parę po ślubie.

Podtrzymywana jest zwłaszcza na wsiach i mniejszych miejscowościach, gdzie na wesela zapraszani są nie tylko członkowie bliższej i dalszej rodziny czy przyjaciele, ale także sąsiedzi, dalsi znajomi czy nauczyciele.  

Takie wesela organizują nie tylko osoby mieszkające na stałe w danej miejscowości, ale coraz częściej Młodzi, którzy od lat mieszkają za granicą i organizując wesele w swoich rodzinnych stronach pragną, by było huczne, tradycyjne i znaleźli się na nim dosłownie wszyscy. 

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Uroczysta atmosfera i brak nudy na weselu

 

Duże weselne przyjęcia o bogatej oprawie z pewnością cechują się bardziej podniosłą atmosferą i spektakularnymi atrakcjami.

Toasty będą bardziej uroczyste, a taniec Państwa Młodych dostanie głośniejsze owacje.

Nie będzie tam również czasu na nudę, gdyż nie zaistnieje sytuacja, że parkiet całkiem opustoszeje, goście nie będą zainteresowani zabawami prowadzącymi przez wodzireja albo większość znajdzie się na balkonie czy wybierze na spacer do ogrodu.

Im więcej osób, tym większa szansa na udane wesele.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Minusy dużego wesela

 

Koszty wesela w Polsce

 

To chyba główna przeszkoda powstrzymująca wiele par przed decyzją o hucznej imprezie weselnej. Nie jest nam w smak myśleć o kredycie na uroczystość, bo z reguły ważniejsze jest wspólne mieszkanie, nie wspominając o podróży poślubnej, na której bardzo nam zależy, a może nie starczyć na ten cel funduszy.

Jeśli uroczystość współfinansowana jest przez rodziców, to musimy liczyć się z tym, że to oni w dużej mierze mogą chcieć decydować, kto ma znaleźć się na weselu. 

 


Organizacja wesela w Polsce

 

Przy dużych uroczystościach łatwiej o drobne wpadki organizacyjne, a także trudno do końca przewidzieć bieg wydarzeń oraz zapanować nad gośćmi, którzy zbyt dużo wypili.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

 Obowiązki Młodych 

 

Wystawne wesele to nie tylko przyjemność, ale i obowiązki wobec gości, które spoczywają na Młodej Parze.

Wypada porozmawiać czy zatańczyć z każdym, zwłaszcza dawno nie widzianym gościem. Gdy wesele organizujemy na ponad 100 osób, może być to nie lada wyzwanie. 

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 

 

Zobacz także:

8 UKRYTYCH KOSZTÓW, KTÓRE MUSISZ WLICZYĆ DO ŚLUBNEGO BUDŻETU!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź