Podziękowania dla gości na lato

Odrobina radości dla weselnych gości czyli pomysły na małe, urocze i praktyczne letnie podziękowania.

fotografia: Fototikka

 

 

Upominki dla gości na wesele latem

 

Podziękowania gościom za przybycie i otrzymane prezenty oznaczały w pierwotnej formie ręcznie wypisany tekst na ozdobnej karcie lub przy wykorzystaniu eleganckiej papeterii. Zwyczaj ten do dziś praktykowany jest w niektórych tradycyjnych rodzinach angielskich, francuskich czy amerykańskich.

Dziś niestety najczęściej ograniczamy się do esemesów, dziękując za przybycie zwłaszcza gościom, którzy przyjechali z daleka. Szukając złotego środka, warto dołączyć ręcznie podpisany liścik z podziękowaniem do drobnego upominku, który wręczany jest gościom tuż po złożonych życzeniach, na początku wesela bądź przy indywidualnym pożegnaniu się z Parą Młodą.

Jeśli dzień Waszej uroczystości przypada w gorące lato, warto nawiązać do pory roku i zaskoczyć gości oryginalnymi, ale jednocześnie praktycznymi pamiątkami. Niektóre z nich mogą spełnić swoje zadanie już podczas wesela. 

 

Fotografia: Bauaban 

 

 

1. Okulary przeciwsłoneczne

To doskonały i praktyczny pomysł na podarunek dla gości, zwłaszcza gdy organizujemy wesele w plenerze. Z pewnością nie wszyscy będą pamiętać o zabraniu swoich okularów, a oczy przecież trzeba chronić. Będą świętnym gadżetem przy sesjach grupowych, a dzięki wydrukowi na zausznikach z Waszymi imionami i datą ślubu, staną się miłą, personalizowaną pamiątką.

 

 
 

2. Personalizowane kubeczki

Kolejny niezwykle praktyczny prezent dla gości, który będą mogli używać zarówno podczas wesela, jak i po nim. Personalizowane plastikowe kubeczki to oskonały dodatek do letniego baru z napojami. 

 

Fotografia: Fototikka

 

 

3. Wachlarze

Upał potrafi uprzykrzyć nawet najpiękniejsze wesele. Dlatego też goście będą niezwykle wdzięczni za możliwość powachlowania się podczas gorącej, bezwietrznej pogody. Jeśli dołączymy również osobistą kartkę z podziękowaniami, wachlarz będzie z pewnością miłą, uroczą pamiątką. 

 

 

3. Letnie obuwie

Dbając o komfort naszych gości, zwłaszcza pań, którym od upału stopy mogą puchnąć w szpilkach, warto rozważyć oryginalne i praktyczne padarunki, jakimi jest zmienne, letnie, wygodne obuwie. 

 

 

4. Otwieracz do butelek

Skoro o letnim obuwiu już mowa, można się pokusić o podobny motyw, który został wykorzystany w specjalnie zaprojektowanym wakacyjnym otwieraczu do butelek. Podczas wesela przyda się do otwierania na przykład butelek z oranżadą lub piwem, a po uroczystości z pewnością będzie miał także wiele okazji do spełnienia swojej roli. 

 

 

5. Miód

Nie ma nic pyszniejszego i bardziej uroczego niż mały słoiczek letniego miodu, zwłaszcza jeśli pochodzi z lokalnej pasieki. Doskonały pomysł na prezent dla gości, gdy organizujemy wesele w stylu rustykalnym lub eko. 

 

miód w słoiczkach na weselu, podziękowania dla gości weselnych, slubnaglowie

Fotografia: Paweł Traczyk 

 

 

6. Sukulenty

Pomysł na te małe roślinki w personalizowanych mini szklaneczkach, doniczkach czy wiadereczkach jest od kilku sezonów hitem nie tylko letnich wesel.

Jeśli macie chętnych pomocników, możecie z łatwością wykonać je samodzielnie nawet dla dużej liczby gości. 

 

sukulenty na weselu, slubnaglowie

Fotografia: Pudełko Wspomnień 

 

 

Wiele fantastycznych pomysłów na weselne prezenty i gadżety znajdziecie na CrazyShop 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź