Podziękowania dla gości weselnych

Uroczy detal podbije serca gości, sprawi, że ten dzień zapisze się w ich pamięci jako jeszcze bardziej wyjątkowy.

 

Podczas kompletowania listy weselnych gości narzeczeni skupiają się, aby znalazły się na niej wszystkie osoby, które są w dla nich ważne. Jest to pierwszy dzień w ich "nowego życia", więc trudno im sobie wyobrazić, aby mogło przy nich nie być najbliższej rodziny, przyjaciół, bliskich znajomych.

Zaproszenie na ślub i wesele staje się pewnego rodzaju wyróżnieniem, okazaniem jak ważne są więzi rodzinne, jak istotna jest przyjaźń i wzajemna sympatia. Podczas uroczystości weselnych, w licznych toastach i przemowach zawsze znajdzie się miejsce na podziękowania dla przybyłych gości.

To ważne momenty uroczystości. Wzruszają, cieszą, na długo zapadają w pamięć.

 

źrodło: flickr.com

 

Warto uzupełnić te słowne podziękowania drobiazgiem, który podkreśli naszą radość i wdzięczność za przybycie i uczestnictwo w ceremonii ślubnej i zabawie weselnej. Uroczy detal podbije serca gości, sprawi, że ten dzień zapisze się w ich pamięci jako jeszcze bardziej wyjątkowy.

 

źródło: stylemepretty.com

 

Najprostszym sposobem na podziękowanie jest kilka miłych słów zamieszczonych na ozdobnym bileciku położonym przy każdym nakryciu lub na odwrocie winietki. Przystrojony kwiatem lub wstążką karnet ozdobi weselny stół, zwłaszcza, jeżeli kolorystyką dopasujemy go do innych dekoracji.

 

źródło: stylemepretty.com

źródło: flickr.com


Karteczka ze słowami “Dziękujemy, że byliście z nami w tym dniu” może być dołączona do woreczka z organzy lub pudełeczka, w którym goście znajdą czekoladkę w kształcie serca, własnoręcznie upieczone lub ozdobione ciasteczko lub tradycyjnie - pięć migdałów w białej polewie.

Migdały już od czasów romańskich były symbolem powodzenia, dobrobytu i pomyślności. Piątka symbolizuje tu pięć życzeń: szczęścia, długowieczności, bogactwa, cudownego potomstwa i zdrowia. Niektórzy uważają, że lukrowane migdały są odzwierciedleniem „słodko-gorzkiego” życia.

 

źródło: etsy.com

źródło: stylemepretty.com

 

Ciekawą pamiątką dla gości może być bibelot w kształcie serduszka z datą ceremonii, inicjałami nowożeńców i słowem “Dziękujemy” na odwrocie.

Przy wejściu  do sali gości można obdarować bukiecikami z kwiatów nawiązujących do wiązanki panny młodej. W bardziej kameralnym gronie jest okazja, aby pozwolić sobie na dowcipny akcent, na przykład kartkę z wesołym wierszykiem nawiązującym do zabawnych okoliczności poznania się młodej pary.

Ważne jednak, aby wszyscy goście znali tę historię i właściwie zinterpretowali żart.

A może w charakterze podziękowań zaśpiewacie wspólnie piosenkę lub zainscenizujecie skecz? To jest pomysł!

 

źródło: carolinetran.net

źródło: flickr.com

źródło: lovewedbliss.com

 

Przygotowanie podarunków wymaga od pary młodej nieco pracy: niespodziankę i sposób jej wręczenia trzeba dobrze zaplanować. Przedmioty muszą się komponować i nawiązywać do reszty weselnej aranżacji.

Opakowania na migdały powinny być eleganckie i estetyczne, a bileciki gustowne.

 

źródło: savvysugar.com

źródło: stylemepretty.com


Jeżeli nie udało wam się zorganizować kwestii podziękowań przed ślubem, a czujecie, że warto to zrobić - nic straconego. Wdzięczność gościom możecie okazać wysyłając im mailowo lub tradycyjnie kartkę z kilkoma ciepłymi słowami.

Do koperty możecie dołączyć wasze wspólne zdjęcie z wesela lub sesji fotograficznej, na którym uśmiechnięci trzymacie kartki z napisem "Dziękujemy Wam!"
 

źródło: etsy.com

źródło: etsy.com

 

Ta odrobina wysiłku i kreatywności z waszej strony sprawi, że goście poczują się wyróżnieni, a wasze wesele zapamiętają jako wyjątkowe wydarzenie z klasą.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź