Pompony i kule kwiatowe w dekoracjach ślubnych

Wiszące u sufitów, zdobiące brzegi kościelnych ław czy weselnych krzeseł kwiatowe pompony mają w sobie wiele uroku.

fotografia: SklepSlubny.Love

 

Okrągła forma, jaką najczęściej przybierają bukiety ślubne, może stać się również inspiracją na inne weselne dekoracje. Wiszące u sufitów, zdobiące brzegi kościelnych ław czy weselnych krzeseł kwiatowe pompony mają w sobie wiele uroku.

Florysta może skomponować je z kwiatów wybranych do wiązanki panny młodej lub kierując się innym tropem, na przykład kolorem przewodnim całego wesela.

 

 

To bardzo prosty sposób na weselne dekoracje, robiący jednak duże wrażenie, zwłaszcza gdy kwietnych kul jest wiele i ich aranżacja tworzy spójną, przemyślaną całość.

 

 ŚLUBNE DIY CZYLI WŁASNORĘCZNIE WYKONANE DEKORACJE

 

 

Rośliny wybrane do pomponów mogą pochodzić z jednego gatunku, formować ścisłą kulę lub być wielkokwiatowe, luźniejsze, bardziej “rozczochrane” :)

 

 

Kwiaty mocuje się na ozdobnej wstążeczce, dzięki czemu łatwo jest je zamontować na dowolnym elemencie sali: powiesić na poręczy, na oparciu krzesła, przymocować u sufitu.

 

 

Alternatywą dla roślinnych pomponów są okrągłe dekoracje przygotowane z papieru. Delikatna bibuła w pastelowych kolorach, to idealny materiał na te lekkie, bajkowe pompony, których wykonania możecie podjąć się sami (w Internecie bez trudu znajdziecie niezbędne materiały i podpowiedzi).

Bibułowe dekoracje świetnie prezentują się jako dodatek do stylizacji romantycznej, sentymentalnej, nieco cukierkowej. Mogą ozdobić całą salę lub wisieć jedynie nad jej wybranymi częściami: na przykład nad kącikiem ze słodkościami.

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź