Pompony, rozety, girlandy - papierowe dekoracje weselne

Kolejny raz okazuje się, że w prostocie i pomysłowości siła. A więc: bibuła, kolorowy papier, nożyczki w ręce i do roboty!

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

Zapraszamy na zajęcia praktyczno-techniczne :) Dziś pomysł na dekoracje weselne, które przy odrobinie chęci, fantazji, być może pomocy grupy przyjaciół zrobicie sami.

Bibułowe pompony, papierowe rozety, proporczykowe girlandy i łańcuchy z wycinanek pamiętacie zapewne z czasów przedszkolnych i szkolnych. Niesamowite, jak ogromne wrażenie mogą zrobić tak proste w formie, wydawałoby się dziecięce, niezbyt poważne ozdoby zaaranżowane w odpowiedni sposób. Kolejny raz okazuje się, że w prostocie i pomysłowości siła. A więc: bibuła, kolorowy papier, nożyczki w ręce i do roboty!

Pełne radości, blasku, lekkie i delikatne, nieco bajkowe - bibułkowe pompony ożywią przestrzeń nad stołami, przy suficie, udekorują ściany, krzesła, okna.

Zawieszone na cieniutkiej żyłce będą zdawały unosić się w powietrzu. Półtransparentne - pięknie przefiltrują światło wpadające do sali. Dopasowane kolorystycznie do charakteru, tematu przewodniego wesela stworzą genialny klimat.

Świetne jako tło dla stołu państwa młodych. Jednakowe, różnej wielkości, na sznureczkach, wstążkach, zawieszone na jednej wysokości i w równych rzędach lub spontanicznie, niczym skaczące piłki - aranżacja pomponowych dekoracji to pole do popisu dla waszej fantazji i inwencji twórczej.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

Zrób to sam  :)

Zrobienie bibiułkowego pomponu jest niezwykle proste.

Cienką bibułę składamy w harmonijkę (gęstość pompona zależy od ilości warstw bibuły) o szerokości 2-3cm.

Środek przeszywamy lub związujemy, do środka doczepiamy sznureczek/żyłkę, wstążkę, na której pompon będzie wisiał.

Końcówki harmonijki obcinamy na półokrągło, w szpic lub zostawiamy - w zależności od pożądanego efektu.

Rozdzielamy warstwy bibuły, delikatnie stroszymy, formując kulę. Gotowe!

 

Zamiast bibuły "serwetkowej" można użyć tej karbowanej lub wykonać pompony z tiulu lub innej tkaniny (w zachowaniu pożądanej formy pomocne może okazać się krochmalenie).

 

 

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

Pompony gotowe? `

 

Świetnie, teraz czas na drugą lekcję: papierowe rozety. Podobnie jak bibułowe kule, rozety moga zawisnąć u sufitu, przy krzesłach, stołach. Jednak z racji na swą płaską formę, idealnie nadają się na dekoracje ścian, zwłaszcza jako tło. Pięknie prezentują się w dużej ilości, różnych kształtach i przemyślanych kompozycyjnie kolorach. Tworzą niesamowite instalacje z nakładających się na siebie kolorowych warstw.

 

Wykonanie rozet będzie dla was kolejną (po pomponach) bułką z masłem :) Z kartek o wybranych kolorach robimy harmonijkę, której brzeg możemy fantazyjnie podciąć. Harmonijkowy pasek składamy na pół i sklejamy w miejscu złożenia taśmą, a następnie łączymy klejem boki harmonijki tworząc wachlarzyk.

Prawdopodobnie będziecie potrzebować trzech wachlarzy na jedną rozetę. Można również uformować rozetę z jednej kartki papieru: z harmonijki tworzymy kokardę, której brzegi sklejamy, aby powstało koło.

Ozdoba może być wielowarstwowa, a jej środek można przykryć kółeczkiem z kolorowego kartonu. Do montażu na płaskiej powierzchni najlepiej sprawdzi się porządna taśma dwustronna.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

Papierowe dekoracje doskonale ze sobą współgarają. Ozdoby przygotowane według jednego klucza kolorystycznego staną się elementem precyzującym całosć aranżacji weselnego wnętrza.

Prócz pomponów i rozet warto wykorzystać inne dekoracje znane ze szkolnych świetlic: łańcuchy z wycinanek, girlandy z bibuły, proporczyki z kolorowych tkanin. Dzięki nim wyczarujecie na waszym przyjęciu wyjątkowy, tętniący kolorem, radością klimat.

 

 

zobacz także: 

6 KREATYWNYCH POMYSŁÓW NA WESELNE DEKORACJE

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź