Pomysł na oryginalne winietki

Wskazanie gościom miejsc przy weselnych stołach zakorzenia się coraz mocniej w naszych zwyczajach weselnych, podrzucamy kilka pomysłów na winietki.

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

Wskazanie gościom miejsc przy weselnych stołach zakorzenia się coraz mocniej w naszych zwyczajach weselnych, choć nie na wszystkich. 

To dobry sposób na uniknięcie niepotrzebnych przepychanek podczas zajmowania - strategicznych dla niektórych “cioć i wujków” - pozycji w weselnej sali ;)

 

Wszystko o  tym jak "usadzić" gości, znadziecie o tu: 

Jak rozplanować miejsca dla swych gości i przy okazji nie zwariować? 

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Winietki na weselny stół

 

Winietki położone lub postawione przy nakryciach mogą być najzwyklejszymi papierowymi  karnecikami i pełnić swoją funkcję “po cichu”.

Jeżeli jednak macie czas i fantazję, możecie nadać im dodatkową, ozdobną rolę, wymyślając im lub podtrzymującym je podstawkom zaskakującą formę.

Zacznijmy od papieru, z którego można wyczarować naprawdę wiele. Ażurowe wzory: motyle, serca, ptaszki, kwiatki, sprawią, że zawieszona na  kieliszku winietka stanie się również delikatną ozdobą.

Pierścień przytrzymujący serwetkę również może pełnić funkcję winietki.

A dla wielbicieli eleganckiego stylu glamour i vintage winietka w towarzystwie biżuterii, koralików lub ukryta w mosiężnej ozdobie.

Jak zwykle kwiaty i rośliny doskonale sprawdzają się w dekoracyjnej roli. Główki róży, piwonii, czy polnych kwiatów, karteczki dołączone do łodyżek gerberów - świetny pomysł na umiejscowienie winietek.

Totalnym zaskoczeniem mogą okazać się sukulenty i popularne skalniaki, które swoimi przygaszonymi kolorami i lśniącymi soczystymi liśćmi pięknie prezentują się przy weselnych nakryciach.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Wielbiciele ekologii mogą wykorzystać jej nieożywione dary: kamienie, muszle, kawałki drewnianych krążków.

Świetnym pomysłem na umocowanie winietki są owoce i warzywa. Kartonik przyczepiony do ogonka jabłka lub gruszki, wetknięty w limonkę, cytrynę lub przymocowany do dyni z pewnością zwróci uwagę waszych gości i wywoła na ich twarzach uśmiech :)

Wykorzystajcie dary natury, zwłaszcza jeżeli wasze wesele odbywa się w porze zbiorów.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Być może mniej zdrową, ale z pewnością bardziej kuszącą wersją jadalnej podstawki na winietkę są słodkości. Lizaki, ciastka, czekoladki z dołączoną karteczką, wetknięta w pączki lub muffiny chorągiewka z imionami gości stanie się sympatycznym przywitaniem weselników zasiadających do stołów.

A co powiecie na winietkę dolączoną do mini-słoiczka z domowym dżemem lub miodem?

Może uda się wam wymyślić swój własny, niepowtarzalny sposób na winietkę weselną lub jej umocowanie? Jak widzicie, inspiracji można szukać niemal wszędzie! :)

 

źródło: SlubneZakupy.pl

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Zobacz także: 

NA POMOC GOŚCIOM - PLAN WESELNEJ SALI

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź