Pomysł na tort weselny

Zobaczcie cztery pomysły, które być może pomogą rozwiązać wasz „słodki problem”.

fotografia: Monika Marszałek - Fotografia Emocji

 

Kwiaty to standard w tortowych inspiracjach. Doskonale sprawdzają sie jako dekoracja ślubnych ciast, ale przecież nie mają "tortowego monopolu"!

Więc może by tak postawić na coś nowego? Odkryjmy inne oblicze ślubnych tortów :) 

Propozycje cukierników przechodzą najśmielsze oczekiwania przyszłych par młodych. Niektórzy z nich to prawdziwi wirtuozi, czyniący z tortu dzieło sztuki. Wśród olbrzymiej oferty trudno jest się na coś zdecydować.

Zobaczcie cztery pomysły, które być może pomogą  rozwiązać wasz „słodki problem”.

 

 

"Esy-floresy"

Czyli florystyczne wzory i wzorki. Już jakiś czas temu pojawiły się jako dekoracje tortów weselnych. I wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo zagoszczą na przyjęciach. Zawsze wyglądają elegancko i stylowo – nawet w wersji wielobarwnej.

Świetnie prezentują się w czarnym wydaniu na białym lukrze. Tworzą misternie zaplanowaną pajęczynę nawiązującą do stylu inspirowanego orientem. Bardzo możliwe, że ten sposób zdobienia został "podejrzany" u hinduskich panien młodych malujących wzorki z henny na dłoniach.

Co prawda w Polsce nie ma zwyczaju ozdabiania ciała w taki sposób, ale ciekawym pomysłem są paznokcie pomalowane na wzór podobny tego znajdującego się na torcie. Jak szaleć to na całego:)

Efekt, jaki można otrzymać dzięki florystycznym zawijasom spodoba sie również parom urządzającym wesele w stylu retro czy vintage. Za sprawą wprawnego cukiernika powstanie tort przyozdobiony koronkowym motywem, idealnie oddającym klimat dawnych lat.

 

 

Feeria barw 

A może tak postawić na kolor?

To z pozoru banalne rozwiązanie daje nam ogrom możliwości. Zdecydowany kolor jest świetnym podkreśleniem dekoracji, uzupełnia ją, ale może również sam w sobie stać się ozdobą.

W tym sezonie na topie są cytrynowe i miętowe odcienie.

Klasyka w postaci bieli jak zawsze jest mile widziana, podobnie jak głęboka czerwień czy morski błękit. Zazwyczaj dominująca barwa łączona jest z czarnym lub białym akcentem. 

 

 

Motyw przewodni

Pewnie wiele z was wybrało motyw przewodni całego przyjęcia - nie może go zabraknąć również na torcie.

Bez względu na to czy jest to styl glamour, retro, wiejski, czy romantyczny, można go ciekawie przemycić na "słodką gwiazdę przyjęcia". Jeśli w dekoracjach dominują motyle czy ptaki, to powinny także zawędrować na tort. Poznaliście się nad morzem? A może pobieracie sie w jednej z nadmorskich miejscowości (ślub na plaży - hm, marzenie...). Zaplanujcie dekoracje inspirowane morskim klimatem – muszle i rozgwiazdy, stateczki i mewy.

 

 

Kropka :)

Świetnym pomysłem na akcent na torcie jest... kropka.

Zwłaszcza "rozbiegana" po całym torcie. Nieregularnie - da efekt awangardowego szaleństwa, w równym szyku - będzie wzorem elegancji.

Najważniejsze, by podczas szukania inspiracji na tort nie zapomnieć o jego istocie – smaku. Nawet ten w najpiękniejszej wersji, szokujący, wzbudzający podziw, ale niesmaczny, będzie niemiłym wspomnieniem dla gości. 

Trendy smakowe (bo takowe również są) to cytrynowa, kawowa lub czekoladowa nuta.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź