Pomysły na dekoracje stołu Państwa Młodych

Najbardziej klasyczną formą zdobienia stołu państwa młodych są kompozycje kwiatowe, a przede wszystkim jeden główny bukiet w jego centralnej części.

foto: CEDROWYDWOREK

 

 

Oczy wszystkich tego dnia zwrócone są na państwa młodych, nic nie umknie uwadze gości, więc stylizacje nowożeńców muszą być idealne. Również w sali weselnej centralne miejsce zarezerwowane jest dla świeżo upieczonych małżonków, których stół wyróżnia się bardziej wyszukaną aranżacją.

Podczas planowania ciekawej dekoracji głównego stołu i przestrzeni wokół niego często aż roi się od znaków zapytania. Być może dzisiejsze inspiracje wymażą część z nich? 

 

Najbardziej klasyczną formą zdobienia stołu państwa młodych są kompozycje kwiatowe, a przede wszystkim jeden główny bukiet w jego centralnej części. Kwiaty powinny królować nad bukietami na reszcie stołów, ale jednocześnie współgrać z nimi kolorem i wyborem roślin. Idealnie, jeśli nawiązują do bukietu panny młodej lub koloru przewodniego uroczystości. 


Jeżeli stół, przy którym zasiądą młodzi jest długi, bukiety można podzielić na jeden większy i dwa mniejsze lub kilka dużych symetrycznie powtarzających się na całej długości stołu.
Inną formą kompozycji z kwiatów są girlandy umieszczone wzdłuż stołu. W bogatszej wersji mogą spływać po obrusie kwiatową kaskadą.

Świetnie w tej roli sprawdzą się wielopłatkowe, duże kwiaty, jak hortensje czy róże.

 

KOLOROWE OBRUSY NA WESELNYCH STOŁACH

 

 


Planując wesele w stylu eleganckim, dekoracje stołów powinny prezentować się z klasą i luksusowo. Niebagatelną rolę odegrają tu kolory i światło oraz materiały użyte do aranżacji. Mięsisty, drapowany obrus, wysokie wazony na kwiatowe kule, mieniące się kryształowe żyrandole nad głowami nowożeńców...

Obecność detali połyskujących srebrem i złotem wyróżni ich miejsca w wyjątkowy sposób. Oczywiście bogato zdobiony stół nie może odstawać swoim klimatem od klimatu reszty sali.

 

ŚLUB I WESELE POŁYSKUJĄCE ZŁOTEM

 

 

Dla wielbicieli prostoty, stylu eko, lubiących vintage ciekawym sposobem na wyróżnienie stołu państwa młodych będzie oryginalna "leśna" dekoracja na ścianę za ich plecami. Na stole młodych może przebiegać ciemniejszy niż na innych stołach bieżnik ze lnu lub obrus w kontrastującym kolorze.


Pamiętacie styropianowe plafony w kształcie łabędzi czy obrączek za plecami młodych par? Albo balonowe girlandy w kształcie serc?

Dziś tło dla młodej pary to gustowne, pomysłowe konstrukcje z kwiatów, kryształów, luster w połyskujących ramach czy ogromnych  liter układających się w wyznanie miłości ;)

Nieciekawą lub po prostu brzydką ścianę łatwo ukryjecie pod jednolitą zapłoną z materiału, najlepiej białego, który z pokorą przyjmie inne dekoracje.

 

EKO-DEKORACJE WESELNYCH STOŁÓW

 

 


Jeżeli stół państwa młodych stoi przodem do reszty sali, terenem do dekoracyjnego "zagospodarowania" jest również jego przód, a konkretnie obrus, zakrywający nogi nowożeńców.

Można ozdobić go wstążkami, łańcuchami z lampek, bibułowymi pomponami. To również idealne miejsce na umieszczenie przesłania do wszystkich weselników.


Równie dobrym miejscem na zabawne deklaracje młodych małżonków są ich krzesła. Udekorowane tabliczkami "Pan Kowalski" i "Pani Kowalska" lub "Mąż" i "Żona" będą niczym trony ;) Z pewnością wyróżnią się na tle innych krzeseł i nie będzie wątpliwości, kto jest najważniejszą parą tego dnia.

 

KRZESŁA W ODŚWIĘTNYCH STROJACH

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź