Projektowanie pierwszego wspólnego domu

Jak większość spraw w małżeństwie, także projektowanie domu wymaga pójścia na kompromis. Jak go osiągnąć?


Jednym z najważniejszych kamieni milowych dla par projektujących swój pierwszy dom, jest nie dać się ponieść przy tym emocjom i spuścić z siebie ciśnienie w inny sposób, niż robiąc awanturę.

Podpowiadamy, jak udekorować swój pierwszy dom razem bez zabijania się nawzajem.

 

foto via pinterest / diyside com


Spójrzmy prawdziwe w oczy: relacje w związku nigdy nie są łatwe i proste. Są wzloty u upadki, a po okresie miesiąca miodowego następują fazy, które są, powiedzmy, mniej idealne.

Dlatego każdy solidny związek buduje się na fundamentach komunikacji. Zamieszkanie razem, niezależnie od rodzaju samej nieruchomości, pozwala na wydobycie wszystkich irytujących nawyków ukochanej osoby: pozostawianie niespuszczonej klapy sedesu, nie sprzątanie po sobie, zostawianie butów na środku korytarza.

Jednakże mieszkanie razem to także intymność wspólnego przygotowywania śniadań i zasypiania razem na kanapie. Plus, to jedna z największych radości w waszej relacji: możliwość projektowania życia razem i to zarówno dosłownie, jak i w przenośni. 

 foto via pinterest / babyneedlists com

foto via pinterest / Cyd Converse  The Sweetest Occasion

 


Klucz – komunikacja

Komunikacja jest nie tylko niezbędna do zdrowego związku, ale także do wykonania dobrego projektu. Dobra rada dla dwóch osób projektujących swój dom razem: czasami warto zrobić krok w tył i mieć czas na złapanie oddechu.

Porozmawiajcie o tym, jak wyobrażacie sobie swój dom. Mając czas, aby porozmawiać o potrzebach i marzeniach, zminimalizujecie ryzyko walk i konfliktów.

 

foto via pinterest / Coo Architecture

 

 

Zidentyfikujcie swój styl i jego punkty obowiązkowe

Ukochane osoby muszą przed sobą jasno określić, jakie są ich oczekiwania pod względem wyglądu przyszłego domu. Być może posiadacie jakieś pamiątki rodzinne, sentymentalne meble i inne przedmioty, które muszą znaleźć dla siebie swoje miejsce. Niezwykle ważne jest, aby odkreślić jaka będzie konstrukcja waszego domu.

Przedstawcie swoje indywidualne oczekiwania, a łatwiej wam będzie określić wspólny cel. I zachować swoje zdrowie psychiczne.

 

foto via pinterest / thedecorationsblog

 

Różnice

Jesteście dwoma pojedynczymi osobnikami, a więc będziecie mieli różne podejście do projektowania. Często napięcia pojawiają się, gdy jedna osoba widzi tylko swoją wizję przestrzeni i nie zezwala swojemu partnerowi na udział w jej wizji.

Jak większość spraw w małżeństwie, także projektowanie domu wymaga pójścia na kompromis, aby druga osoba czuła się słyszalna. Pomieszanie dwóch estetyk pomoże stworzyć coś nowego i ekscytującego. Tylko dlatego, że jedna osoba jest minimalistą, a druga maksymalistą nie znaczy, że nie można znaleźć kompromisowego rozwiązania.

 

foto via pinterest / Dwelling Decor

 

Budowanie na kompromisie

Małżeństwo jest kompromisem i budowa nowego domu jest świetnym ćwiczeniem dawania i brania dla obu partnerów.

Nie zawsze można dostać to, czego się chce. Czasami trzeba wybrać, czy ten różowy wzorek na ścianie jest naprawdę warty nieporozumienia.

 

foto via pinterest / Home Bunch

 

Zatrudnijcie projektanta!

Zatrudnienie projektanta to wyjście dla osób, które nie mogą się porozumieć przy projektowaniu swoich wnętrz. Czasami to najlepszy sposób  na uniknięcie konfliktu.

Projektanci to nie tylko profesjonaliści, którzy znają tajniki tworzenia przestrzeni, a czasami również dobrzy terapeuci i mediatorzy, którzy potrafią znaleźć kompromisowe rozwiązanie.

Oparcie się na ich doświadczeniu to gwarancja nie tylko pięknie urządzonego wnętrza, ale również harmonii w związku.

 

foto via pinterest / The New York Times
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź