Przechowywanie sukni przed i po ślubie - praktyczne porady

O suknię ślubną warto odpowiednio zadbać zarówno przed uroczystością jak i po niej. Właściwie ją przechowując i przestrzegając kilku stalowych zasad, zagwarantujemy sobie nienaganny wygląd podczas wielkiego dnia, jak i wspaniałą pamiątkę na długie lata.

 

Odpowiednie zadbanie o suknię przed ślubem 

 

1. Właściwe przechowywanie

Odebraną z salonu lub od krawcowej suknię ślubną przechowuj w specjalnym pokrowcu, chroniącym przed kurzem i zabrudzeniami. Najlepiej gdyby był nieprzezroczysty, dopasowany do kroju sukni i w miarę konieczności rozszerzany ku dołowi. Gdy używasz foliowego, przezroczystego pokrowca, dopilnuj, by suknia wisiała w zaciemnionym miejscu i nie była narażona na oddziaływanie promieni słonecznych.

Pokrowiec powinien być na tyle duży, by suknia swobodnie w nim wisiała bez konieczności zaginania. Przy dłuższym nieodpinanym trenie, delikatnie go podwiń i postaraj równo rozłożyć w pokrowcu. 

 

SUKNIA ŚLUBNA A RODZAJ SYLWETKI

 

źródło: kellyhornberger.com

 

2. Chcesz dokładnie obejrzeć suknię? Dobrze umyj ręce

Ta zasada wydaje się być oczywista, jednak nie wszyscy jej przestrzegają, czego skutkiem są później trudne do usunięcia tłuste odciski palców lub inne przybrudzenia na sukni. Dopilnuj, by wszyscy, którzy z bliska przyjrzeć się chcą Twojej ślubnej kreacji, także wcześniej zadbali o umycie rąk. 

 

8 KROKÓW DO ZAKUPU IDEALNEJ SUKNI

 


3. Zachowanie ostrożności podczas ostatniej przymiarki

Jeśli chcesz jeszcze raz tuż przed wielkim dniem zamierzasz przymierzyć swoją suknię w domu, zrób to, zmywając wcześniej makijaż.

Z kolei, jeśli jesteś akurat po próbnym makijażu, zadbaj, by został on zabezpieczony specjalnym sprayem utrwalającym makijaż, który uniemożliwi zostawienie przypadkowych śladów na sukni (na przykład Kryolan Fixing Spray). Spray ten przyda się później do zabezpieczenia naszego makijażu oraz sukni w dniu ślubu. 

 

CZEGO MOŻESZ SPODZIEWAĆ SIĘ, PODCZAS PRZYMIAREK TWOJEJ SUKNI?

 

źródło: bellethemagazine.com

 

Przechowywanie sukni po ślubie

 

1. Wizyta w pralni

Sprawdź stan sukni po weselu. Jeśli doznała jakiegoś uszczerbku (rozprucie, rozejście się szwów, odpadnięcie jakiegoś elementu), najpierw przed wizytą w pralni udaj się jednak do krawcowej. Profesjonalne wyczyszczenie sukni ślubnej powinno być koniecznością. 

Pozornie czysta suknia posiada niewidoczne plamy od potu, przez co po czasie może dojść do trwałych przebarwień na materiale.

Najlepiej wybrać pralnię, która specjalizuje się w czyszczeniu sukien ślubnych. Jeśli nie masz takiej w pobliżu, zapytaj o możliwość przesłania sukni.

Gdy wybierzesz się do tradycyjnej pralni, zapytaj, czy jest dostępna opcja prania ręcznego, które daje gwarancję bezpiezeństwa zwłaszcza przy delikatnym materiale czy aplikacjach. 

 

4 KOSZMARY, KTÓRE MOGĄ PRZYTRAFIĆ SIĘ TWOJEJ SUKNI I JAK SOBIE Z NIMI PORADZIĆ

 

źródło: agoldenlocket.com

 

2. Usunięcie metalowych elementów

Gdy odbierzemy wyczyszczoną suknię, pora usunąć z niej wszelkie metalowe elementy, które podczas przechowywania mogą się utlenić i zabrudzić delikatny materiał.   

 

JAKI TREN WYBRAĆ?

 


3. Odpowiedni pokrowiec

Pokrowiec powinien być odpowiednio duży i wykonany z oddychającego materiału, na przykład cienkiej mikrofibry bądź fizeliny.Jego koszt w zależności od rodzaju waha się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Alternatywą jest czysta, nieużywana bawełniana poszwa od kołdry, która również zapewni cyrkulację powietrza, a także ochroni suknię przed kurzem i działaniem promieni słonecznych.

Kreację ślubną można również przechowywać w dużym kartonie wyłożonym pergaminem.

 

Tu możesz wystawić i sprzedać całkowicie bezpłatnie swoją suknię

 

źródło: bernellabernella.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź