Recepta na udany ślub

Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania uroczystości zaślubin?

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 


Z pewnością ślub jest jedną z najbardziej niezwykłych chwil w życiu. W większości przypadków taki moment już się nie powtórzy. Dlatego wszystkie osoby, które go biorą, chcą, by był jak najbardziej udany, żeby pamiętać go do końca życia.

Oto kwestie, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania uroczystości.

 

Jak zaplanować ślub idealny?


Poza ukochaną osobą, której będziesz ślubować, ważnych jest jeszcze kilka czynników:

 

Ile gości na wesele?

 

Bliskie osoby, bez których nie wyobrażacie sobie tego wydarzenia. To ważne, aby dobrze przemyśleć listę gości. W tym dniu blisko was powinny być ważne dla was osoby, które dobrze wam życzą.

Poza rodziną, nie zapomnijcie o przyjaciołach i znajomych. Nie zapraszajcie kogoś tylko dlatego, że tak wypada. Zdecydowanie w tym dniu wybierzcie gości bliskich waszemu sercu.

Już samo towarzystwo sprawi, że ślub i wesele będą udane, nawet jeżeli organizacyjnie coś nie wyjdzie perfekcyjnie.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Jakie miejsce ślubu?


Wybór miejsca ceremonii jest równie ważny. Powinna być to przestrzeń, która kojarzy się wam z czymś przyjemnym. Już podczas pierwszej wizyty powinniście czuć się tam komfortowo. To dobrze wpływa na ograniczenie przedślubnego stresu.

Dodatkowo dobrze jest być w tym miejscu już wcześniej, na przykład na innym ślubie. Jeżeli jest to kościół, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wcześniej się tam wybrać i zorientować jak naprawdę wygląda. W innym przypadku kościół, urząd stanu cywilnego albo hotelowy ogród mogą wydawać się obce.

Nie możecie bazować jedynie na opiniach internetowych. To wy musicie dobrze czuć się w danym miejscu i powinno być one zgodne z waszym gustem. 

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

Kto udziela ślubu?


Osoba, która udziela ślubu, też powinna być wybrana przez was nie na chybił-trafił. W końcu to właśnie ten ksiądz lub urzędnik będzie udzielał wam ślubu i prowadził całą uroczystość.

Dobrym wyborem jest poproszenie o pomoc kogoś znajomego, przy kim również będziecie czuć się swobodnie, ale oczywiście nie zawsze zna się taką osobę. Przed uroczystością dobrze jest ją nieco poznać, co jest możliwe chociażby w trakcie indywidualnego spotkania z księdzem.

Jeżeli czujecie, że to nie jest to, zawsze możecie zmienić miejsce ślubu albo delikatnie poprosić o zmianę osoby udzielającej ślubu. Bardzo często spotykamy się z narzekaniami par młodych na ten czynnik (piękny obiekt, ale drętwy ksiądz albo cudowny pałac, ale bardzo formalny urzędnik i nie było czuć „magii” ślubu).

Osoby, bardziej nawet niż miejsca, wpływają na niezwykłość uroczystości i sprawiają, że ślub jest udany.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Dekoracje i detale ślubne


Detale, które są dla ciebie ważne. Wybierz kilka drobiazgów, które mają dla ciebie największe znaczenie i do nich przyłóż największą wagę.

Być może już od lat marzysz o określonym modelu sukienki ślubnej (retro koronki, sukienka inspirowana strojem jakiejś gwiazdy etc.). Nie rezygnuj z tego, ponieważ zadowolenie związane ze spełnianiem marzeń z pewnością sprawi, że ślub dla ciebie będzie udany.

Innym takim elementem mogą być kwiaty i dekoracje, które już dawno gdzieś podpatrzyłaś i teraz marzysz o ślubie w takim stylu. A może jest to zespół muzyczny?

Zastanów się, na czym ci najbardziej zależy i zrób wszystko, aby to marzenie się spełniło.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Zobacz także:

MAKIJAŻ NA WESELE – JAK GO UTRWALIĆ, ŻEBY PRZETRWAŁ CAŁĄ NOC?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź