Romantyczne anemony i maki

W poszukiwaniu oryginalnych kwiatów do bukietu panny młode często zwracają się w stronę natury.

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

Dary łąk, leśnych polan, ogródków przydomowych kryją w sobie niezwykłe piękno, które z pomocą uzdolnionej florystki potrafi rozkwitnąć w niebanalnym bukiecie ślubnym.

Dziś o kwiatach wyjątkowo uroczych, których odmiany spotkamy częściej dziko rosnące na polach czy działkowych ogródkach. Anemony, czyli zawilce, łudząco podobne do maków, to ciekawe, rzadko spotykane w naszych kwiaciarniach kwiaty. Prócz odmian ogrodowych hoduje się również gatunki cięte, przeznaczone na bukiety (zawilec wieńcowy - anemone coronaria).

 

fotografia: SklepSlubny.Love

 

To bardzo delikatne, które występują w wielu odcieniach kolorystycznych. Najbardziej popularne są te białe z ciemnym oczkiem. Świetnie uzupełnią nowoczesną stylizację z sentymentalną, romantyczną nutą.

Jeżeli kolorem dodatkowym waszego wesela ma być czerń lub tak zwany “brudny róż”, białe anemony w bukiecie ślubnym będą idealne.

Zawilce mogą również uzupełniać pastelowe kompozycje.

Bardziej nasycone barwy anemonów stworzą kompozycje energetyczne, radosne. Zawilce, niezwykle podobne do maków, spokojnie mogą zastąpić je w bukietach, z pewnością wytrzymają całą uroczystość.

Temat maków przywiódł na myśl wykorzystanie innych części tej rośliny. Urocze pękate makówki to świetny pomysł na składnik ślubnych bukietów. Zaskakujące, jak doskonale uzupełniają kompozycje kwiatowe, nadając im oryginalności i s...maczku ;)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź