Romantyczne bukiety ślubne z jaskrów

Wszystko, co musisz wiedzieć o jaskrach na twoim ślubie!


Jeżeli chodzi o wybór kwiatów weselnych, związane jest z tym sporo wiedzy. Począwszy od nazw, poprzez kolory, koszty, prawidłowe warunki przechowywania, a nawet sprawy związane z sezonową dostępnością określonych gatunków.

Ale kiedy już zaczniesz bardziej świadomie szukać idealnych płatków, przede wszystkim zwróć uwagę na szczegóły związane z uroczystością. Może jesteś Panną Młodą w stylu boho, lubisz romantyczne klimaty, a może szukasz czegoś nowoczesnego?

Taka stylistyka może jak najbardziej mieć odzwierciedlenie w wybranym przez ciebie gatunku. Jeżeli wspólnie z narzeczonym jesteście raczej beznadziejnymi romantykami, warto rozważyć zbudowanie bukietów w oparciu o jaskry. Oto wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

 

źródło: Signe Crawford Collier / pinterest.com

źródło: BRIDES / pinterest.com

źródło: LemongrassWedding / pinterest.com


Naukowa nazwa jaskrów to Ranunculus. Naturalnie kwiaty te występują w sezonie końca zimy i na wiosnę, czasem aż do lipca. Dostępna kolorystyka jest szeroka: biały, różowy, brzoskwiniowy, czerwony, pomarańczowy oraz żółty.

Na świecie istnieje aż 400 różnych gatunków jaskrów. Spośród nich tylko jaskier azjatycki jest uprawiany na kwiaty cięte, a także jako kwiat doniczkowy.

 

źródło: LemongrassWedding / pinterest.com

źródło: LemongrassWedding / pinterest.com

źródło: stylemepretty.com

foto: flickr.com

 


Pielęgnacja jaskrów polega przede wszystkim na trosce o ich łodygi, które są słabe, dlatego należy zachować ostrożność podczas układania bukietów.

Jaskry jak najszybciej należy umieścić w wazonie z ciepłą wodą oraz dodatkiem odżywki dla tych roślin. Żywotność pąków jaskrów jest zwykle krótka, od 4 do 5 dni, codziennie należy uzupełniać wodę. Rozwinięte kwiaty trzymają się dość dobrze przez dłuższy czas.

 

źródło: southernweddings / pinterest.com

źródło: Amanda / planning it all / pinterest.com

źródło: pinterest.com / anna jm

foto via etsy.com

foto via heyweddinglady / pinterest.com

źródło: Signe Crawford Collier / pinterest.com

foto via pinterest / Jackie Byrne


Jaskry to bardzo wesołe kwiaty, które nie onieśmielają swoją sztywną elegancją. Ale uwaga! To gatunek trujący, więc szczególną ostrożność należy zachować w obecności futrzastych przyjaciół.

Jaskry to kosztowne kwiaty, więc bukiet ślubny wykonany tylko z nich będzie dość drogi. Kwiaty znakomicie nadają się nie tylko do wiązanki, ale również jako element ozdobny na głowę, czy do butonierki.

Warto pamiętać, że jaskier rozsiewa delikatną woń kwiatową, więc nie będzie odpowiedni dla osób wrażliwych.

 

foto via weddingchicks / pinterest.com

foto via livemaster ru

foto via RayeAnn Brisso / pinterest.com

źródło: LemongrassWedding / pinterest.com

foto via weddinglande / pinterest

foto via weddingforward

źródło: LemongrassWedding / pinterest.com

źródło: LemongrassWedding / pinterest.com

źródło: LemongrassWedding / pinterest.com

źródło:flickr / pinterest.com

źródło: LemongrassWedding / pinterest.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź