Róże w bukietach ślubnych

Wpis o różach, kwiatach chyba najczęściej wybieranych do bukietów ślubnych. Występują w wielu barwach, odmianach, królują w naszych kwiaciarniach bezapelacyjnie.

fotografia: YOUR BIG DAY organizacja ślubów

 

Wybierając kwiaty kierujemy się przede wszystkim ich urodą. Dawniej robiono to z dużo większa rozwagą, pamiętając o przekazie, jaki dany gatunek lub kolor niósł ze sobą. Czasem trudno jest nam coś wyrazić słowami, więc w zasadzie to całkiem niezły pomysł - zostać wyręczonym przez kwiaty.

Mowa kwiatów zmieniała się z latami i dziś żadna panna po otrzymaniu bukietu różnokolorowych goździków nie poczuje się "odprawiona" przez swojego narzeczonego. Jednak znaczenie niektórych roślin od wieków pozostało bez zmian.

Dziś o różach, kwiatach chyba najczęściej wybieranych do bukietów ślubnych. Występują w wielu barwach, odmianach, królują w naszych kwiaciarniach bezapelacyjnie.

Spójrzcie, co można wyrazić za pomocą bukietu róż.

 

Czerwień

Czerwony kolor róży jest znany wszystkim jako symbol romantycznej miłości oraz szacunku. Oznacza silne uczucie, potrafiące przetrwać największe burze.

Uwaga, niesie również erotyczny podtekst! :) W wiązankach ślubnych występuje bardzo często. Najchętniej samodzielnie, czerwona róża nie przepada za konkurencją. No, chyba że jest nią biżuteria, piórka, zielone soczyste liście lub owoce krzewów.

 

Biel 

Białe róże to symbol niewinności, skromności i czystości - oznaczają młodą miłość, przez co często są postrzegane jako kwiaty weselne.

W Szkocji, jeśli biała róża zakwitła jesienią, było to zwiastunem małżeństwa. Białe róże to także prawda i szacunek, lojalność. Idealnie więc sprawdzają się w bukietach ślubnych. Świetnie współgrają z zielenią, różem, złotem, uzupełniając romantyczną stylizację.

 

Słonecznie 

Herbaciane, żółte, pomarańczowe róże to tajemniczy znak entuzjazmu i pożądania. Mogą pomóc wyrazić podziw i zainteresowanie. Tworzą świeże bukiety w stylu vintage, idealne na jesień.

 

 

ŚLUB I WESELE W RÓŻU

 

Róż

Różowe pąki róż to symbol delikatności, kobiecości, wytworności. Osobną wiadomość niesie jej odcień. Głęboki róż mówi o uznaniu oraz wdzięczności, blady - oznacza podziw i radość.

Bez wątpienia uroczo prezentują się w wiązankach pań młodych: wiosennie, lekko, bezpretensjonalnie.

 

RÓŻE OGRODOWE I ANGIELSKIE –  BUKIETY

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź