Rozpocznijcie życie tanecznym krokiem…

 Każda młoda para marzy o tym, aby ich ślub i wesele były idealne. Już na wiele miesięcy przed ślubem rozpoczynają gorączkowe poszukiwania idealnej sukni ślubnej, kwiatów i orkiestry. Jednak w czasie tej przedślubnej gorączki nie można zapomnieć o jednym z ważniejszych elementów wesela – o pierwszym tańcu. 

Pierwszy taniec, choć to jeden z bardziej stresujących momentów wesela, jest chwilą niezwykle ważną. Symbolizuje on nierozerwalny związek małżeński, jaki od tego momentu będą tworzyć pan i pani młoda. Taniec ten ma także wymiar symboliczny - przyjęcie zaproszenia od pana młodego przez pannę młodą oznacza, że przyjmuje ona męża na zawsze do swojego życia. Każdy, kto pierwszy taniec ma już za sobą, lub właśnie się do niego przygotowuje wie, jakie to stresujące. Większość z nas boi się, że pomyli kroki, potknie się o nogi partnera, lub rozpocznie w nieodpowiednim momencie. Na stres nie ma innej rady, jak tylko dobre przygotowanie i duża dawka optymizmu ;)

 

Kiedyś młoda para na swój pierwszy taniec wybierała walc angielski, który tańczono zazwyczaj do spokojnej, romantycznej muzyki. Jednak w dzisiejszych czasach nie ma już "twardych" reguł i ograniczeń. Młodzi pierwszy taniec często dostosowują pierwszy taniec do swoich temperamentów. Często decydują się na mieszankę kilku stylów tanecznych, łączą spokojny walc z energetyczną sambą,tańczą ogniste tango, lub wybierają choreografie znane z filmów, np. Dirty Dancing. Przed wyborem konkretnego stylu tanecznego i choreografii warto ocenić swoje umiejętności taneczne i fizyczne, bo nie każdy jest w stanie zrobić podnoszenie, tak znane z finałowej sceny wspomnianego filmu. 

 

 

Młodzi ludzie często wybierają piosenkę, która kojarzy im się z pierwszym spotkaniem lub pierwszym pocałunkiem. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy utwór, który wiąże się z cudownym wspomnieniem, nadaje się do tańczenia.Warto też zastanowić się nad tekstem piosenki, bo np. często wybierany utwór „Windą do nieba”, jest utworem nieodpowiednim, opowiadającym o ślubie bez miłości.

 

 

 

Każda młoda para, która pragnie zadziwić gości swoim pierwszym tańcem, a dodatkowo chce dobrać odpowiednią choreografię do swojej ulubionej piosenki powinna skorzystać z profesjonalnych kursów tańca dla narzeczonych. 

Na hasło "Ślub Na Głowie"10% rabatu na naukę pierwszego tańca w Egurrola Dance Studio!  Aby otrzymać rabat należy wydrukować poniższy   kupon i okazać go w  wybranej szkole Agustina Egurroli - "Egurrola Dance Studio" . Pełną listę szkół i aktualnych kursów znajdziecie na   www.dancestudio.pl 

 

 

„Kurs tańca dla narzeczonych to świetny pomysł, aby w stosunkowo krótkim czasie nauczyć się widowiskowej choreografii na swój pierwszy taniec” - mówi Agustin Egurrola, znany tancerz i choreograf. „Na takim kursie pary uczą się prostej, lecz niepozbawionej efektownych figur choreografii i wraz z instruktorem dobierają odpowiednią do niej muzykę.Dzięki takiemu profesjonalnemu przygotowaniu, tańcząc na swoim weselu młoda para może skupić się wyłącznie na radości, jaką niesie ten wspólnym tańcem i nie myśleć ani o skomplikowanych krokach, ani o tym, w którym momencie najlepiej zrobić obrót.” - dodaje tancerz.

 

 

Szkoły tańca w swojej ofercie mają kursy dostosowane nie tylko do umiejętności tancerzy, ale także do ich zajęć i czasu wolnego. Do wyboru jest kilka opcji np. : intensywny  weekendowy kurs, polecany osobom zabieganym, którym zależy na szybkich efektach, lub kurs regularny dla tych, którzy mają czas i w spokojnym tempie chcieliby nauczyć się podstaw kilku tańców towarzyskich. „Dla par, które szukają niepowtarzalnej choreografii, ułożonej specjalnie dla nich i cenią sobie intymną atmosferę na zajęciach polecam lekcje indywidualne” - radzi Przemek Wojszel, tancerz prowadzący kursy dla narzeczonych w Egurrola Dance Studio. Takie lekcje nie tylko dają możliwość najlepszego przygotowania się do pierwszego tańca, ale mogą być także początkiem nowego, wspólnego hobby.

 

 

Warto pamiętać, że taniec, muzyka i rytm w niesamowity sposób łączą partnerów.Partnerzy zaczynają się w siebie wsłuchiwać, poddają się emocjom i doświadczają niesamowitej bliskości.

 

 

Stare przysłowie mówi „jaki pierwszy taniec, takie całe życie”, dlatego wszystkim przyszłym parom młodym życzymy, aby  rozpoczęli wspólne życie tanecznym krokiem.

 

 

 

Na hasło "Ślub Na Głowie"10% rabatu na naukę pierwszego tańca w Egurrola Dance Studio!  Aby otrzymać rabat należy wydrukować powyższy  kupon i okazać go w  wybranej szkole Agustina Egurroli - "Egurrola Dance Studio" . Pełną listę szkół i aktualnych kursów znajdziecie na    www.dancestudio.pl 

  

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź