Sekrety ślubnego makijażu

Przemyślany, staranny, odpowiednio dobrany pod kątem kolorystyki oraz trwały makijaż to bardzo istotna kwestia, której przyszłe panny młode nie powinny bagatelizować.

fotografia: VeryLuckyStar

 

Dziś o makijażu panny młodej. O tym elemencie ślubnej stylizacji, który może okazać się albo jej znakomitym zwieńczeniem, albo (niestety) położyć się - nomen omen - cieniem na dopracowanej całości. 

Przemyślany, staranny, odpowiednio dobrany pod kątem kolorystyki oraz trwały makijaż to bardzo istotna kwestia, której przyszłe panny młode nie powinny bagatelizować. 

 

 

Makijaż dla panny młodej

 

Zosia-Samosia vs. Profesjonalistka

 

Jeżeli jesteście pewne swoich zdolności artystycznych w tym kierunku, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście same wykonały sobie makeup w tym dniu.

Jeżeli jednak macie jakiekolwiek wątpliwości, czy wasze dzieło będzie odpowiednio prezentowało się wraz z suknią, fryzurą i całą resztą - powierzcie swoją twarz profesjonaliście.

Umówcie wizytę u makijażystki lub wizażystki, która nie tylko wykona makijaż, ale i ustali z wami jego charakter, kolorystykę i intensywność. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie testowego "malowania".

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Zadbaj o bazę

 

Największym i najważniejszym elementem waszej twarzy jest cera - to ona ma najpoważniejsze pole rażenia. Nie trzeba przekonywać, jak istotna jest gładka, zadbana skóra twarzy, która niczym płótno przyjmie barwy makijażu.

W przypadku gdy macie problemy z cerą, postarajcie się przygotować ją na ten dzień szczególnie. Dieta, oczyszczanie, nawilżanie pomogą odzyskać blask i świeżość.

Najkorzystniej wygląda cera jasna, z delikatną, brzoskwiniową poświatą. Nie przesadzajcie z opalaniem, twarz spalona jak "skwarka" wygląda nieestetycznie.

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

Wyrównaj, skoryguj, rozświetl

 

Pierwszym krokiem powinno być dobranie odpowiedniego podkładu, który najlepiej nałożyć na bazę pod makijaż. Ten zabieg przedłuży trwałość makijażu i zakryje niedoskonałości na twarzy.

Jeżeli zmagacie się z przebarwieniami, macie sińce pod oczami, popękane naczynka - zastosujcie odpowiedni do danego problemu kolor korektora. Doświadczona makijażystka wie, że za pomocą różnych odcieni podkładów można wymodelować optycznie twarz i nadać jej smuklejszy, bardziej pożądany wygląd.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Makijaż oczu panny młodej

 

Powieki są jedynym polem do ewentualnych “szaleństw”, ale i te w makijażu panny młodej powinny być bardzo ostrożne. Najsubtelniej prezentuje się delikatny, naturalnie wyglądający makijaż w odcieniach beżu, ecru, pudrowych pasteli. Można nieco wzmocnić jego intensywność brązami lub szarościami.

Jeżeli zależy wam na bardziej zdecydowanym looku, kolory cieni powinny być ciemniejsze i z większym połyskiem. Wyraźna kreska eye-linera nada oczom konkretnego, kociego wyrazu.

Możecie również nawiązać makijażem oczu do koloru-akcentu, który przewija się w dodatkach, biżuterii, bukiecie. Musicie jednak pamiętać, że to zabieg wymagający dobrego wyważenia i profesjonalnego wykonania.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

 

Rzęsy do ślubu

 

To, o czym nie macie prawa zapomnieć, to staranny makijaż rzęs i brwi. W przypadku tych pierwszych zainwestujcie w porządną mascarę, rysunek tych drugich wyregulujcie profesjonalnym cieniem lub kredką.

 Jeżeli oprawa oczu jest jasna i niezbyt gęsta, zafundujcie sobie sztuczne rzęsy. Nie obawiajcie się, że rezultat będzie przerysowany. Kosmetyczka dobierze taki rodzaj i wielkość kępek, że trzepocząc nimi w dniu ślubu wywołacie jedynie... niekłamany zachwyt :)

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Usta panny młodej

 

Te powinny kusić delikatnością swojego naturalnego karminu i subtelnym blaskiem błyszczyka.

Zdecydowana czerwień warg usprawiedliwiona może być jedynie wymyślną stylizacją, na przykład w kierunku dramatic-look lub glam rock.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 
Uroczy rumieniec

 

 

Zwieńczeniem makijażu jest przypudrowanie go sypkim pudrem transparentnym i nałożenie na kości policzkowe różu, który nie tylko ożywi cerę, ale nada jej świeżego, dziewczęcego uroku.

 

fotografia: cyrografia

 

 

Uwaga - dekolt!

 

Te z was, które wybrały suknie z dekoltami, bez ramion, pleców, muszą pamiętać, że linia makijażu powinna być automatycznie przesunięta do granicy skóra-suknia. Warto posmarować te rejony lekko rozświetlającą bazą i przypudrować tak, aby przejście między żuchwą a szyją i dekoltem było niezauważalne.

Ps. Poproście świadkową czy druhnę, aby spakowała wam do kosmetyczki makijażowy niezbędnik, tak na wypadek wpadek :)

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Zobacz również: 

 

8 RZECZY, O KTÓRYCH PANNA MŁODA ZAPOMINA IDĄC NA PRÓBNY MAKIJAŻ I FRYZURĘ

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź