Słodkie dylematy: Jak zamówić tort weselny?

Ci z was, którzy pragną, aby każdy z punktów weselnego przyjęcia był dopracowany, z pewnością nie zbagatelizują wyboru weselnego tortu.

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Ci z was, którzy pragną, aby każdy z punktów weselnego przyjęcia był dopracowany, z pewnością nie zbagatelizują wyboru weselnego tortu. Uzgadnianie kolorów, smaków, detali może być całkiem przyjemnym zadaniem.

Dziś podpowiadamy, o czym pamiętać, aby satysfakcja z dokonanego wyboru była słodsza, niż lśniąca warstwa pachnącego lukru :) 

 

Słodkie poszukiwania rozpocznij od tak zwanej “poczty pantoflowej”. Znajoma znajomej, która pobierała się kilka miesięcy temu, kuzynka, która była na świetnym weselu w miniona sobotę, wujostwo, którzy są często zapraszani na przyjęcia weselne. Jeśli nie masz źródeł wśród bliskich, poszukaj w internecie - fora internetowe kipią opiniami również na ten temat.

Oczywiście nie obejdzie się bez sprawdzenia ich wiarygodności, ale taki research przynajmniej skieruje cię w stronę konkretnych cukierników. Warto podpytać osoby, które działają w branży ślubnej, były na naprawdę wielu weselach, z pewnością mają swoich faworytów - czy polecając daną cukiernię działają bezinteresownie i szczerze? To już musisz wyczuć sama :)

Poszukiwania zacznij już 5-3 miesiące wcześniej, dobre pracownie mają napięte grafiki.

 

 

Kiedy już zawęzisz obszar poszukiwań, umów się na spotkania z 2-3 cukiernikami, których strona internetowa, opinie czy po prostu rozmowa telefoniczna przekonała cię. Podczas rozmowy ustal, w jakiej stylistyce pracownia się specjalizuje, czy potrafi wykonać skomplikowane dekoracje czy konstrukcje (jeżeli na nich ci zależy), czy ma odpowiednie zaplecze, wiedzę i umiejętności, aby stworzyć tort twoich marzeń.

Oczywiście zapytaj również o przybliżony zakres cenowy zamówienia na podaną przez ciebie liczbę gości. Na spotkaniu powinnaś skosztować owoców pracy danego cukiernika. Smak, który poczujesz może mieć decydujący wpływ na twój wybór.

 


Gdy cukiernik wpisał już wasze nazwiska do swojego kalendarza, rozpoczyna się proces projektowania. Dostarcz jak najwięcej informacji na temat stylistyki, klimatu wesela, jaki chcesz uzyskać, przynieś zdjęcia tortów z czasopism, określ poziom formalności przyjęcia, kolor lub temat przewodni.

Inspiracją dla cukiernika może stać się nawet twoja suknia, której koronkę zreplikuje na tortowej powierzchni. Istotna jest również pora roku, w której odbędzie się ślub, ma wpływ zwłaszcza na smak ciasta. Owocowe, bardziej orzeźwiające smaki idealne będą na lato, czekolada, marcepan, kokos to świetny wybór na zimowe wesele.

 

 

Wszystkie detale umowy powinny zostać spisane, a nawet narysowane i dołączone do zlecenia-umowy. Data, miejsce, styl, smak, detale tortu, wszelkie aktualizacje, zmiany powinny również znaleźć się na papierze.

 

Co jest ostatnio modne? Prócz klasycznych białych tortów, coraz popularniejsze stają się ciasta w zdecydowanych barwach: różowe, zielone, głębokie pomarańcze, złoto.

Czasem kolor jest bazą dla detali, czasem to one odcinają się od stonowanego tła. Ozdoby na tortach są coraz bardziej zaskakujące i efektowne: kwiaty (również żywe), perły, kryształki, płatki lub detale przypominające tkaninę. Niezmiennie popularne są torty personalizowane z monogramami czy figurkami nawiązującymi do pasji, zawodów czy szczegółów historii młodej pary.

Również babeczkowe i makaronikowe torty zyskują na popularności. Ten słodki wybór należy do was!

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź