Ślub i wesele z motywem słoneczników

Trudno chyba o inny kwiat, który pełniej wyrażałby atmosferę lata, wakacji, gorących dni, niż długonogi słonecznik.

fotografia: Ślubiektywnie

 

Dla tych z was, którzy planują ślub w okresie letnim i wczesnej jesieni, słonecznikowe kwiaty mogą stać się idealnym detalem akcentującym porę roku i pełną radości słoneczną atmosferę.

 

 

Wplecenie słoneczników i radosnych, głębokich żółcieni do ślubnej stylizacji to świetny pomysł na rozbicie monopolu bieli.

Prócz bukietu ze słonecznikiem, kreację można uzupełnić żółtą biżuterią, torebką, szalem czy obłędnymi żółtymi szpilkami.

 

 

Słonecznik w kompozycjach bukietowych doskonale “radzi sobie sam”. Ale równie dobrze prezentuje się w towarzystwie innych kwiatów - ich dobór zależy oczywiście od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Delikatne biele i zielenie stworzą wiązankę subtelną, w stylu eko. Słonecznik z niebieskimi dodatkami, różami będzie bardziej dostojny. Z czerwonymi, pomarańczowymi kwiatami i jagodami świetnie sprawdzi się pod koniec lata, anonsując nadchodzącą złotą jesień.

 

 

Dekoracje 

Jako materiał na dekoracje kościoła, weselnych sal, stołów, słoneczniki prezentować się mogą niezwykle dostojnie. Użyte do stworzenia kompozycji drobne, delikatniejsze odmiany kwiatów podkreślą elegancję i wyszukany styl przyjęcia. 

Ujęte w prostą formę bukietów lub pojedynczych kwiatów w donicach, wazonach, słojach, słoneczniki idealnie sprawdzą się jako dekoracje stołów w stylu eko. Warto wykorzystać naturalne cechy kwiatów, na przykład ich długie łodygi.

Na "słonecznikowym" weselu nie może zabraknąć słonecznikowego tortu. Kwiaty naturalne lub uformowane z marcepanowej masy wyglądają bez wątpienia uroczo i bardzo wakacyjnie :)

 

Motyw słoneczników może pojawić się na ślubnych zaproszeniach, które wyślecie do waszych gości oraz na winietkach, które potem wskażą im miejsca przy stołach.

 

Ogromne pola słoneczników do dość częsty widok w Polsce. Może wykorzystacie to wyjątkowe tło podczas sesji ślubnej? Efekty z pewnością będą zachwycające! 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź