Ślub w konwencji balu maskowego

Od zawsze marzyłaś by znaleźć się kiedyś na prawdziwym balu maskowym?

Podniosła, tajemnicza atmosfera, kuszące, piękne stroje i w końcu wyjątkowe, kolorowe maski, które stwarzają magiczny, nieco intymny i zagadkowy klimat.

Spełnij swoje marzenia i pomyśl o weselu właśnie w tej konwencji. 

źródło: happywedd.com

źródło: www.boutiqueevents.it

 

Zaproszenia

Już na tym etapie dajcie gościom znać, w jakim stylu odbędzie się Wasze wesele. Wykorzystajcie motyw maski, piór, cekinów.

Własnoręczne stworzenie takich zaproszeń będzie dodatkowo świetną zabawą.

 

 

http: happywedd.com

źródło: etsy.com

źródło: formal-invitations.com

 

Obowiązkowe maski

Bez nich nie odbędzie się żadna maskarada. Z pewnością maski dla Państwa Młodych powinny być wyjątkowe, najlepiej zaprojektowane na zamówienie, by idealnie współgrały ze strojem ślubnym.

Trzeba zadbać także o maski dla wszystkich gości- i tych dużych i tych mniejszych, którzy także będą tym pomysłem zachwyceni.

Najlepszym wyborem będą maski mocowane na gumkach z tyłu głowy, ponieważ te przystosowane do trzymania, z pewnością będą przeszkadzać podczas tańca, za to świetnie będą z kolei wypadać podczas zdjęć. 

Warto wziąć pod uwagę porę roku, w jakiej będzie odbywał się ślub. Jeśli to jesień bądź zima, możemy pozwolić sobie na bardziej zabudowane maski wykonane na przykład z plastiku.

Jeśli natomiast ślub bierzemy w gorące lato, warto pomyśleć nad maskami z transparentnego, lekkiego materiału lub papieru.

Rozpiętość cenowa masek dla gości waha się w granicach od 5 do 25 zł. Mogą być one jednocześnie podziękowaniem / pamiątką dla gości i położone przy każdym nakryciu.

Można oczywiście także rozdać je przed wejściem na salę lub przymocować do specjalnej tablicy. 

 

źródło: happywedd.com

 

Wystrój

Bal maskowy to eksplozja nasyconych i eleganckich kolorów:  czerwieni, złota, fioletu, szafiru czy granatu.

Do tego odpowiednie ozdoby z dodatkiem piór, kryształków i brokatu, tematyczne winietki, podziękowania, metalizowane balony, serpentyny i inne charakterystyczne detale.

Często Para Młoda decyduje się na ślub w tym stylu w przeddzień nowego roku.

Sylwester to oczywiściej najbardziej wymarzony termin na organizację ślubu z elementami maskarady.

 

źródło: happywedd.com

Słodkie menu

Obok wykwintnych deserów i czekoladek, z pewnością znaleźć się tu powinny mini pączki, eklerki oraz faworki- wszystkie pięknie udekorowane.

Na weselach w tym stylu bardzo popularne są "candy bars", oczywiście odpowiednio stylizowane i utrzymane w charakterystycznej kolorystyce.

"Karnawałowy" tort to również popis dekoratorskich zdolności cukiernika, który musi stworzyć nie tylko pyszne ciasto, ale i odpowiednio je ozdobić.

Z pewnością tort nie może być skromny. Im wykwintniej zdobiony, tym lepiej.

 

źródło: brides.com

 

Bajeczne zdjęcia

Ślub z motywem balu maskowego to jedyna w swoim rodzaju okazja na fantastyczną sesję i bajecznie kolorowe ujęcia.

Odpowiednie zagranie światłem przez fotografa zagwarantuje widowiskowe efekty i będzie cudowną pamiątką nie tylko dla Pary Młodej, ale i gości, którzy z pewnością będą wspominali Wasze wesele jako jedno z najwspanialszych, na których byli. 

 

źródło: happywedd.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź