Ślub w stylu vintage

Ponadczasowe, stylowe i z duszą – wesele organizowane w stylu vintage.

fotografia: NOVIA BLANCA

 

Vintage to ukłon w stronę tradycji, która powraca niczym bumerang, podbijając serca współczesnych kobiet. Jak się do niego przygotować?

Czym zaskoczyć gości weselnych? Dzięki czemu odbyć tę ponadczasową podróż?

Oto wybrane propozycje.

 

 

Czym jest vintage?

To moda nawiązująca do minionych epok, odwzorowująca je lub czerpiąca inspiracje z szaf babć, prababć. Ich źródłem w przypadku ślubnych kreacji mogą być stare, rodzinne zdjęcia.

Długie, powłóczyste suknie, które do dziś zachwycają swoją prostotą. Jeśli w szafie na strychu jest jeszcze suknia ślubna sprzed lat, świetnym pomysłem będzie jej renowacja. Do tego niezbędne jest nakrycie głowy w postaci długiego welonu czy wianka z żywych kwiatów.  

 

Bardzo charakterystyczne są ozdobne spinki z biżuterią, piórami, wstążkami. Królują koronki, perły, pióra – dodatki to numer jeden na przyjęciu weselnym organizowanym pod dyktando vintage.

 

ŚLUB POD PARASOLEM

 

 

Panowie 

Panowie powinni postawić na klasykę uzupełnioną stylowymi dodatkami. Muchy, szelki, kamizelki i kaszkiety wyczarują wizerunek dawnego gentelmana.

 

PAN MŁODY W STYLU VINTAGE

 

Nie taka dawna historia...

Wbrew pozorom ubrania vintage wcale nie muszą pochodzić z odległej przeszłości. Modę z lat 50., 60. i 70. również zalicza się do tego trendu, niekiedy dodając jej przydomek retro.

Krótkie dziewczęce sukienki, baleriny, toczek lub opaska z kwiatem, piórem, czerwone usta i zalotne spojrzenie spod krótkiej woalki. To vintage bardziej szalony niż romantyczny, który rozpromieni wasze oblicze w dniu ślubu.

 

CZERWONE USTA PANNY MŁODEJ

 

 

Czas na dekoracje...

Sam strój to nie wszystko - zadbajmy również o dekoracje w stylu vintage. Na sali nie może zabraknąć starych rodzinnych zdjęć, eleganckiej zastawy stołowej czy kilku antyków.

Parasolka, stara maszyna do pisania, broszki kamee, klatki na ptaki czy bielone świeczniki to ciekawe uzupełnienie, charakterystyczne dla tego stylu, w którym dominują pudrowe odcienie, brudne róże i beże. Z kwiatów na prowadzenie wysuwają się róże, piwonie, gipsówka. Całość jest lekka, subtelna, nieco romantyczna i sentymentalna.

 

ROZWAŻNA CZY ROMANTYCZNA? 

 

 

... i atmosferę

Muzyka sprzed lat na żywo, przejazd zabytkowym autem czy występ kataryniarza zbudują odpowiedni klimat. By wprowadzić gości w atmosferę retro, można przygotować pokaz rodzinnych zdjęć ślubnych i zaprezentować go w czasie przyjęcia. Na pewno przywoła masę pozytywnych wspomnień.

Dobrym pomysłem jest też przygotowanie filmu o historii związku nowożeńców w klimacie vintage.

 

WASZA ŚLUBNA "KAPSUŁA CZASU" - JAK JĄ ZROBIĆ?

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź