Ślubna etykieta – czy można ubrać biel na czyjeś wesele?

Opinie, co do białych kreacji gości weselnych są różne, ale wszystkie raczej odradzają wybór tego koloru w dniu uroczystości.

fotografia: VeryLuckyStar


Czasami tak się dzieje – po prostu zakochujesz się w oszałamiającej kremowej lub ecru sukience, która idealnie sprawdzi się podczas wesela, które masz zaplanowane za kilka miesięcy. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy kreacja nie jest za bardzo podobna do sukni Panny Młodej? Czy to ma takie znaczenie? No i co pomyślą sobie inni goście?

Jedni stwierdzą, że kolor kreacji gości nie ma znaczenia, ale drudzy pomyślą, że to zły wybór. Jak każda inna sytuacja, także tutaj medal ma dwie strony. Tradycja białej sukni ślubnej rozpoczęła się, gdy królowa Wiktoria poślubiła księcia Alberta w 1840 roku. Królowa wybrała białą, satynową sukienkę ozdobioną koronką, którą wykonano ręcznie w Anglii. Po opublikowaniu zdjęć ślubnych, wiele kobiet zaczęło naśladować styl Wiktorii, nosząc białe suknie. Od tego czasu biel u kogoś innego, niż Panna Młoda, zaczęto uważać za nietakt.

Ale czy w dzisiejszych czasach takie ograniczenia dalej obowiązują gości? Opinie są różne – zapoznaj się z nimi.

 

Fotografia:  Piotr Zawada Fotografia 

 

 

Czy można ubrać białą sukienkę na wesele?

 

Nie ryzykuj

 

Z szacunku do narzeczonej i tradycji, idź w innym kolorze. Niezależnie od tego, czy znasz opinię Panny Młodej na ten temat, czy nie, nie ryzykuj pojawienia się w bieli na ślubie.

Zdecyduj się na barwy, które współgrają z bieżącym sezonem lub na takie, które uzupełnią paletę ślubnych kolorów, a w ten sposób nie wywołasz plotek wśród ciekawskich gości.

 

 

Biel już nie jest tabu!

 

Według Instytutu Emily Post, obecnie dopuszczalne jest noszenie bieli, o ile nie odwraca się uwagi od stroju Panny Młodej lub jej druhen.

Na przykład można na siebie założyć kolorową, wieczorową sukienkę koktajlową z białą koronką.

Nie zadziała to jednak, jeżeli cała twoja sukienka jest biała, a do tego ma długość do kostek.

Jeżeli wahasz się, zawsze możesz zapytać Pannę Młodą i postąpić zgodnie z jej życzeniem.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

 


Tylko wówczas, jeżeli jest to część tematu wesela

 

Jeżeli Para Młoda stworzyła ślubny scenariusz, w myśl którego goście mają być ubrani w jasne kolory, uszanuj ich decyzję.

Zdarzają się śluby, na których Panna Młoda ma suknię w kolorze fuksji, a goście noszą biel. Oczywiście, zasada niewkładania na wesele bieli nie dotyczy detali, takich jak drobne białe kropki na tkaninie.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Nigdy!

 

Panna Młoda może, ale nie musi nosić bieli, ale to zdecydowanie jest jej barwa na ten dzień. Chyba, że chcesz, aby mylono cię z Panną Młodą w koronkowej kreacji.

Nie zależy ci chyba, aby zabrać cały blask najważniejszej kobiecie w tym dniu.

 

fotografia: Białe Kadry 

 

 

Biel jest obecna na prawie każdym ślubie

 

Planiści, którzy uczestniczą w setkach wesel, niemal na każdym ślubie spotykają się z kimś, kto założył na siebie białą kreację.

Jeżeli już musisz założyć białą sukienkę, to przynajmniej nie wybieraj sukni do ziemi, takiej bez ramiączek, z dużą ilością koronki.

Dobierz do niej kolorowe dodatki i nie upinaj włosów w kok.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 


Biel jest tylko dla Panny Młodej

 

Choć wiele tradycji ślubnych odchodzi już w niepamięć, nadal silne jest przekonanie, że noszenie bieli lub kości słoniowej powinno być zarezerwowane wyłącznie dla Panny Młodej.

Biel może być elementem wzoru, ale z pewnością nie powinna ona zdominować całości stroju.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Opinie, co do białych kreacji gości weselnych są różne, ale wszystkie raczej odradzają wybór tego koloru w dniu uroczystości.

W końcu obecnie wariantów kolorystycznych jest na tyle wiele, że każdy dobierze coś dla siebie.

 

 

 Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #Pannymlode - zobacz  

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź