Ślubne nakrycia głowy czyli alternatywa dla welonu

Czym zastąpić ślubny welon? I jak zaszaleć w ślubnej stylizacji?

 

Klasyczne welony powoli wychodzą z mody. Zastępują je wymyślne duże kapelusze, skromne, nietypowe kapelusiki lub toczki niekoniecznie w bieli. Można znaleźć także orientalne ślubne turbany czy specjalne chusty. Możliwości jest wiele.

Bawmy się modą podczas przygotowywania ślubnej stylizacji.

 

źrodło: weddingparty.com

 

Kapelusz

Należy pamiętać, że nakrycie głowy powinno być wybierane jako ostatni element stroju, także ślubnego. Nie decydujmy się na niego pod wpływem emocji, tylko dobrze przemyślmy zakup, zestawiając go z naszą suknią.

Kapelusz często bywa w tej samej kolorystyce jak suknia, co bywa najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Jednak najnowsze trendy pozwalają stosować kapelusze w kolorze kontrastowym, zwłaszcza jeśli detale sukni czy buty są w tym samym odcieniu.

Ważne jest, by nakrycie głowy pasowało do naszej urody, karnacji, rysów twarzy i sylwetki, oraz byśmy czuły się w nim dobrze i swobodnie. Kapelusz wygląda niezwykle w stylu królewskim, angielskim czy vintage.

To wspaniały dodatek, który wprowadza urozmaicenie do ślubnego stroju i czyni go jeszcze bardziej eleganckim i niezwykłym. Jeśli na co dzień nie nosisz kapeluszy, ślub może być wspaniałą okazją do odkrycia tego wyjątkowego dodatku.

  

żródło: onefabday.com

źródło zdjęć: mademoiselle-rose-things.tumblr.com

źrodło: etsy.com

 

Woalka

Jeżeli nie masz ochoty na długie, problematyczne welony i lubisz aurę tajemniczości, idealnym rozwiązaniem będzie woalka. Woalki pasują do skromniejszych, nowoczesnych sukien. Mogą być tiulowe bądź siateczkowe, a także wysadzane kryształkami lub dekorowane kwiatami.

Dłuższa woalka zasłaniająca całą twarz doda niezwykłej tajemniczości. Z kolei krótka, zasłaniająca jedynie oczy, pozwoli na prawdziwie kobiecy i zmysłowy wizerunek.

 

żródło zdjęć: www.vivomasks.com

źrodło: etsy.com

źrodło: sara gabriel / pinterest.com

 

Toczek, fascynator, hatinator

Toczki w naszym kraju są rzadko stosowane, ale pozostają bardzo ciekawym pomysłem na oryginalne nakrycie głowy. Czym różni się toczek od fascynatora?

Ten pierwszy ma okrągły lub łezkowaty kształt podstawy, natomiast fascynator musi być z definicji fascynujący, czyli przyciągać wzrok i wzbudzać ogólne zainteresowanie.

Jest zazwyczaj większych rozmiarów niż toczek i bardziej ozdobny. Hatinator z kolei, to jak można się domyślić, połączenie kapelusza i fascynatora. Zazwyczaj podtrzymywany jest opaską. 

 

źródło: blogs.ua.es

źródło: www.unabodaoriginal.es

źródło: www.unabodaoriginal.es

źrodło: 100layercake.com

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź