Storczyk w roli głównej

Elegancki i zmysłowy storczyk to fantastyczny materiał na bukiet ślubny. Występuje w tak wielu odmianach i kolorach, że dobranie odpowiedniego do reszty stylizacji nie powinno rodzić problemu. Poza tym, jest bardzo wytrzymały!

fotografia: LM Foto

 

Elegancki i zmysłowy storczyk to fantastyczny materiał na bukiet ślubny. Występuje w tak wielu odmianach i kolorach, że dobranie odpowiedniego do reszty stylizacji nie powinno rodzić problemu. Poza tym, to “długodystansowiec” - jest bardzo wytrzymały. Bukiety ze storczyków wytrzymują nawet do dwóch tygodni!

Nie będzie to oczywiście miało znaczenia w dniu ceremonii, ale czyż nie miło będzie spoglądać na ślubną wiązankę jeszcze kilkanaście dni po weselu?


Zniewalające, monochromatyczne - białe bukiety, wesołe żółto-pomarańczowe kompozycje, a może nietypowe, w formie koszyczka? W przypadku orchidei floryści mają naprawde ogromne pole do popisu.

 

Butonierka pana młodego również powinna zakwitnąć storczykiem.

 

Różnorodność kształtów płatków, ich barw i wzorków budzi zachwyt i daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Orchidee świetnie łączą się również z innymi kwiatami. Oprócz występów w ślubnym bukiecie młodej, storczyk chętnie przyjmuje rolę główną na całym weselu.

Tworzy przepiekne kompozycje na stołach: zarówno na łodygach, w wysokich wazonach, które nie zajmują wiele miejsca na blacie, jak i w formie samych kwiatostanów rozrzuconych na obrusach lub pływajacych w szklanych misach.

Tort weselny przyozdobiony żywymi lub marcepanowymi kwiatami orchidei nabierze wytwornego, eleganckiego charakteru.

Storczyk jako detal we włosach wygląda niezwykle subtelnie i zasadniczo nie potrzebuje towarzystwa.

 

Jeżeli już wybraliście orchidee i to ten kwiat zagości na waszym ślubie, ustalcie z florystką szczegóły: pewne gatunki są trudniej dostępne w niektórych miesiącach.

A może kwiaty w waszym bukiecie będą pochodzić z waszego prywatnego parapetu? Warto pomysleć o tym wcześniej i założyć w domu mini-hodowlę storczyków z tym specjalnym przeznaczeniem :)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź