Stylowe trendy: wesele vintage-glamour

Niezwykle eleganckie i glamour - doskonałe na tak uroczysty dzień, jak dzień ślubu. Jak osiągnąć efekt klasycznego vintage-style?

fotografia: Malachite Meadow

 

Powracanie do stylów minionych epok, inspirowanie się tym, co było modne kilka dekad wstecz, to jeden z popularniejszych trendów w branży ślubnej.

Stylizacje vintage sięgają do różnych okresów, najczęściej są to oczywiście epoki najbardziej stylowe i klasyczne, takie jak przedwojenne lata minionego wieku. Niezwykle eleganckie i glamour - doskonałe na tak uroczysty dzień, jak dzień ślubu.

Jak osiągnąć efekt klasycznego vintage-style?

 


Jak zwykle, aby zamierzony cel został osiągnięty i zauważony, musi być konsekwentnie i spójnie wpleciony we wszystkie elementy składające się na ten dzień. Zaczynając od stylizacji młodej pary, poprzez auto ślubne, po dekoracje stołów.

Tylko w ten sposób próby wprowadzenia określonego klimatu będą miały sens. Panna młoda w stylu vintage-glamour, to subtelna, lecz niezwykle zmysłowa figura w koronkowej sukni, z dodatkami w postaci woalki lub tradycyjnego welonu, rękawiczek, piór, pereł i postarzanej biżuterii. W dłoniach bukiet z kremowych, pastelowych kwiatów, również uzupełniony bizuterią lub tkaniną.

Pan młody w stylu vintage, to stylizowany garnitur, kolorowa mucha, retro buty. Nie zapomnijcie o uzupełnieniu jego stroju butonierką nawiązującą do stroju panny młodej.


Kolorowe szkło w landrynkowych barwach, trochę postarzanych, połyskujących przetartym srebrem detali, piętrowe patery na muffiny, kawa podana w filiżankach z babcinego kredensu. Zastawa, zwłaszcza ta przy słodkim bufecie wcale nie musi stanowić kompletu.

 


Koronka, to jeden z najbardziej charakterystycznych materiałów w stylu vintage. Prócz stylizacji panny młodej, powinna zanleźć się również na stołach weselnych. Obrusy, bieżniki, serwetki, taśmy owijające wazoniki - jest naprawdę sporo miejsc na koronkowy detal.


Kwiaty w weselnej aranżacji i dekoracjach w stylu vintage są niezwykle istotne. Kompozycje z żywych roślin zbudują niezwykły klimat w weselnym wnętrzu. Odpowiednio dopasowane kolorystycznie do barwy przewodniej całej uroczystości, powinny wypełniać przestrzeń na stołach.

Najbardziej glamour są róże, hortensje, lilie, piwonie. Dużo zwisających pędów, pastelowych barw, głębokiej zieleni. Równie stylowo wyglądają małe bukieciki tuż obok nakrycia.


Weselne torty w stylu glamour-vintage, to konstrukcje z koronkowymi lub kwiatowymi dekorami, w kolorze kości słoniowej lub delikatnych pastelach.


Vintage polega na umiejętnym połączeniu starego z nowym. Często już odpowiednio zaaranżowane detale potrafią wprowadzić pożądany klimat. W poszukiwaniu materiałów udajcie się na targ staroci lub babciny strych.

Pięknie zaaranżowana konsolka przy wejściu, urocze winietki wykonane ręcznie metodą scrapbookingu czy elegancko podane stylowe pozycje w menu - to wszystko pomoże sprawić, że duch vintage odczują wszyscy weselni goście.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź