Suknie ślubne: biel czy kość słoniowa? Jaka jest różnica?

Jak wybrać odpowiedni odcień sukni ślubnej dla Twojego tonu skóry?

Photo by Marius Muresan on Unsplash

 

Suknia ślubna biała czy ivory

 

Niezależnie od tego, czy jest to klasyczna suknia w kształcie A, romantyczna sukienka a'la księżniczka, czy elegancka, ponętna syrenka, znalezienie sukni ślubnej, która sprawi, że poczujesz się jak prawdziwa panna młoda, wiąże się z wieloma kwestiami. Poza fasonem, dobór odpowiedniego odcienia bieli to jeden z tych "spędzających sen z powiek" dylematów.

Projektanci, styliści oraz eksperci w dziedzinie mody, tłumaczą różnicę między surową bielą, naturalną bielą i kością słoniową (tzw. ivory). My dzielimy się ich wskazówkami, i podpowiadamy jak zdecydować, która z nich jest odpowiednia dla Ciebie.

 

Photo by Orlova Maria on Unsplash

 

 

Zimna, surowa biel

 

Jest to odcień najjaśniejszej bieli. Ten rodzaj zimnej bieli jest wykorzystywany ​​aby uzyskać wyrazisty odcień i najlepiej jest to osiągnąć w przypadku tkanin syntetycznych (satyny, tafty i mieszanki poliestru). Wiadomo, że odcień odbiera kolory otoczenia, ale może wydawać się zbyt hipnotyczny dla niektórych gustów przyszłych panien młodych.

Ten odcień jest coraz mniej popularny. Dlaczego? Z jednej strony, satynowe suknie w zimnej bieli w odbiorze mogą jawić się jako sukienki z jasnoniebieskim odcieniem. Poza tym, od jakiegoś czasu panny młode preferują bardziej uniwersalne odcienie. Stąd gro stylistów oczekuje, że ów kolor będzie nadal tracił na popularności.

 

Wskazówka:

Jeśli wybierzesz ten odcień bieli to przemyśl rodzaj oświetlenia miejsca ślubu oraz wesela i koniecznie porozmawiaj z kamerzystą i fotografem.

 

Photo by Анна Хазова on Unsplash

Photo by Jonathan Borba on Unsplash

 

 

Naturalna biel

 

Odcień neutralnej bieli, nazywany również „diamentową bielą” lub „jedwabistą bielą”, jest to najbielszy odcień, jaki mogą uzyskać naturalne włókna. Odcień ten ma trochę mniej ciepła niż kość słoniowa.

Niektóre kobiety obawiają się, że ponieważ nie jest to najjaśniejszy odcień bieli, nie będzie wyglądać jak ślubny, ale uwierzcie nam, ten naturalny odcień nigdy nie zawodzi.

 

Wskazówka:

Naturalna biel dobrze wygląda w świetle fleszy, ale znacznie bardziej pasuje do szerokiej gamy odcieni skóry, szczególnie tych z ciemniejszymi odcieniami.

 

Photo by Jonathan Borba on Unsplash

Photo by  Jonathan Borba on Unsplash

 

 

Ivory lub kość słoniowa

 

Często określany jako „skorupka jajka”, ten odcień szybko stał się najpopularniejszym odcieniem bieli wśród nowoczesnych narzeczonych.

Ten ciepły, kremowy kolor dodaje luksusu, a jednocześnie fotografuje się jako biały. Niektóre sukienki w kolorze kości słoniowej mają wręcz żółte odcienie, są i takie, które na wieszaku wyglądają na naturalnie białe.

 

Wskazówka:

Ten odcień będzie idealny dla panie młodych o bladej lub różowawej cerze. Wszystkim panny młode którym nie leży nazwa kość słoniowa, proponujemy przymierzyć kilka modeli w takim odcieniu. Być może ten odcień i Was zauroczy...

 

Photo by Benigno Hoyuela on Unsplash

Photo by Gabriel Crismariu on Unsplash

 

 

Wybór odpowiedniego odcienia sukni ślubnej dla Twojego tonacji skóry:

 

1. Białe sukienki na jasnej, bladej karnacji mogą być szorstkie i wyglądać nienaturalnie.

2. Jaśniejsza biel pasuje najlepiej na ciemniejszych odcieniach skóry.

3. Jeśli nie jesteś w 100% pewna swojego odcieniu skóry, zapytaj konsultanta w swoim salonie sukien ślubnych.

4. Przymierz każdy odcień i porównaj sama. Każdą biel oceniaj najlepiej w naturalnym świetle.

5. Kość słoniowa jest zazwyczaj najbardziej korzystną wersją bieli.

 

Photo  by Victoria Priessnitz on Unsplash

 

 

Zobacz także:

JAK DOBRAĆ FRYZURĘ DO SUKIENKI ŚLUBNEJ?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź