Świece na ślubie i weselu - garść inspiracji

Świece to doskonała i dla niektórych niezbędna dekoracja zarówno ceremonii ślubnej jak i wesela. Zobaczcie jak użyć ich w oryginalny, ale i bezpieczny sposób, tworząc magiczną atmosferę tego wyjątkowego dnia.

 

Kojące, subtelne światło świec chętnie wykorzystujemy organizując uroczyste spotkanie rodzinne lub romantyczną kolację. Dzień ślubu jest także idealnym momentem na aranżację miejsca ceremonii ślubnej oraz wesela właśnie z udziałem świec.

 

Świece podczas kościelnej ceremonii ślubnej

Światło świecy w tradycji katolickiej to symbol wiary i prawdy, dlatego świece zawsze możemy zobaczyć na ołtarzu podczas mszy. W wyjątkowy dzień ślubu można dodatkowo je wykorzystać, dekorując przestrzeń przed ołtarzem lub ułożyć wzdłuż drogi, którą będziecie podążać do ołtarza. Koniecznie zadbać należy o względy bezpieczeństwa i rozplanować ułożenie świec dopiero po konsultacji z księdzem. Niezbędne oczywiście okażą się tez podstawki lub szklane, wysokie wazony.

 

źródło: elegantweddinginvites.com

źródło: prettysouthweds.com

 

Świece w dekoracji sali weselnej

Aranżując miejsce, w którym odbędzie się wesele, mamy wręcz nieograniczone możliwości dekoracji świecami. Świece rozstawiamy najczęściej na stołach, podwieszamy pod sufitem bądź dekorujemy nimi stół z tortem. 


Gdy decydujemy się na okrągłe stoły, świece stawiamy w ich centralnym miejscu. 

 

źródło: insideweddings.com


Niezwykle uroczą dekoracją są pływające świece w szklanych naczyniach z dodatkiem żywych kwiatów bądź kryształków.

 

źródło: deerpearlflowers.com

 

Warto rozważyć zastosowanie na stołach także aranżacji z lampionami.

 

źródło: deerpearlflowers.com

 

Najbezpieczniejszą opcją (i jednocześnie chyba najbardziej efektowną) są podwieszane u sufitu lub na gałąziach drzew (w przypadku wesela plenerowego) specjalne szklane naczynia bądź lampiony ze świecami. 

 

źródło: elegantweddinginvites.com

 

Świeczki mogą stanowić także miłą pamiątkę dla gości, zwłaszcza jeśli są spersonalizowane. 

 

źródło: www.modwedding.com

 

Świece a styl wesela 

Na rynku mamy ogromny wybór świec w dowolnych kolorach, kształtach czy wielkościach. Wystarczy wybrać takie, pasujące do stylu uroczystości lub zakupić zwykłe świece i udekorować je samodzielnie. Czasem wystarczy owinąć świecę kawałkiem koronki, kory brzozy, przewiązać wstążką z cyrkoniami, umieścić w słoiku z piaskiem i muszlami lub ułożyć je w wydrążonym pniu drzewa. 

 

źródło: www.etsy.com

źródło: ruffledblog.com

 

Świece na weselu a bezpieczeństwo

Świece to nie zwyczajna dekoracja, ale żywy ogień, który może stanowić zagrożenie i spowodować wiele szkód, nawet przez chwilę nieuwagi. 
O czym więc powinniśmy pamiętać, decydując się na dekorację z wykorzystaniem świeczek?

 

źródło: www.glamour.com


•    Świec nigdy nie ustawiamy przy przedmiotach łatwopalnych (firanki, zasłony, papierowe czy drewniane dekoracje). 
•    Jeśli decydujemy się na świece zabezpieczone wyłącznie małymi podstawkami, zadbajmy, by obrusy wykonane były z niepalnych tkanin. 
•    Świece ustawiamy co najmniej w odległości 10 cm od siebie.
•    Świece nie powinny wypalić się do samego końca. Lepiej wcześniej je zgasić i wymienić na nowe.

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #Dekoracje - zobacz więcej

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź