Szary i żółty - kolory roku 2021

Ten duet nawiązuje do optymizmu i nadziei. Nastraja pozytywnie...

 

Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institut tak tłumaczy tegoroczny wybór: „To połączenie nawiązujące do odporności, optymizmu, nadziei i pozytywności, których tak bardzo potrzebujemy, kiedy resetujemy, odnawiamy, wymyślamy na nowo i odkrywamy na nowo”.


Szary i żółty to duet, który jest świetnym towarzyszem ślubnej bieli i zielonych pędów wszechobecnych kwiatów.

Z pewnością stworzy klimat romantyczny i subtelny. Ostra żółć, jak na płatkach słoneczników, ożywi ślubną stylizację, doda jej życia i energii. Zaś stonowana szarość to bezpieczny sposób na elegancję i dobry styl.

 

foto credit: verveeventco.com

 

 

Słoneczna panna młoda

 

Żółty to kolor energetyczny i odważny, tak jak i  panny młode, które zdecydują się na żółte dodatki: od oczywistego bukietu, po buty, ozdoby włosów, wstążki, torebkę.

Pan młody powinien “podążać” stylizacyjnie za swoją partnerką i zaopatrzyć się w słoneczny krawat, odpowiedni kwiat do butonierki czy pastelową, bladożółtą koszulę.

Matka natura też lubi żółty, bo przyroda wyraźnie nie poskąpiła nam żółtych kwiatów. Jest więc w czym wybierać.

Słoneczniki, róże, frezje, lilie, jaskry, tulipany i całe mnóstwo innych gatunków tworzących słoneczne, ciepłe kompozycje.

 

foto credit: proweddinginvites.com

 

foto via pinterest.com

 

 

Szary w dodatkach

 

Szare, grafitowe dodatki z odrobiną żywszego koloru będą świetnie prezentowały się na stołach weselnych. Kilka lśniących srebrzystych dodatków doda blasku i klasy.

A biały tort połyskujący szarościami wygląda bajecznie!

Szare, sino-niebieskie, popielate, lekko złamana biel - odcieni i nasycenia szarości jest rzeczywiście wiele. Tkanina, fason oraz detale dekoracyjne w postaci na przykład haftu czy marszczeń doprecyzują charakter sukni. Bez wątpienia jednak szare kreacje zapierają dech w piersiach...

Jeżeli jednak jestescie zwolenniczkami tradycyjnej bieli ślubnej, propozycją dla was może okazać się dodatek w kolorze szarym lub srebrnym. Buty, bolerko, szal, szarfa w pasie czy metaliczny lakier na paznokciach.

Szarości świetnie łączą się z innymi barwami, nie tylko pastelowymi. Delikatne, muśnięte mgiełką ślubne bukiety w odcieniach pastelowych szarości to wyjątkowo piękny dodatek. Pamiętajcie o sukulentach - dają piękny sinawy odcień bukietom.

 

foto credit: colorsbridesmaid.com

foto credit: weddingforward.com

 

 

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź