Tajna symbolika najpopularniejszych kwiatów ślubnych

Poznaj ukryte znaczenie sześciu najpopularniejszych kwiatów na wesela. Co Twoi faworyci mówią o zbliżających się zaślubinach?

fotografia: Love Story


W dzisiejszych czasach wesela są związane z personalizacją, a wiele par chce, aby ich wielki dzień był wypełniony symboliką. Dlatego nie zapominaj, że poszczególne rodzaje kwiatów mają pewne znaczenie, co sprawia, że ​​są one łatwym sposobem na nadanie osobistego charakteru uroczystości. 

Oto ukryte znaczenie sześciu najpopularniejszych kwiatów na wesela. Co Twoi faworyci mówią o zbliżających się zaślubinach?

 

 

Kwiaty na ślub

 

Róża

 

Róże są nazywane kwiatami miłości. Dzięki tak wielu kolorom i fakturom, które można wybrać, są łatwe do skomponowania z wyglądem sali weselnej i Twojej sukni bez względu na to, jaki będzie klimat Twojego ślubu.

 

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

Piwonia

 

Ten kwiat może być najbardziej pożądanym kwiatem weselnym. Większość ludzi nie wie, że jedno z jego ukrytych znaczeń to wstyd. Jednak ma wiele innych pozytywnych skojarzeń, takich jak współczucie, dobre zdrowie i szczęśliwe życie. One całkowicie anulują jeden negatyw.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Hortensja

 

Hortensja ma również jedną negatywną konotację – bezduszność. Jednocześniesymbolizuje emocje płynące prosto z serca, co jest dość mylące.

 

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

 

Anemony

 

Anemon to raczej nowszy kwiat w zestawieniu ślubnych wyborów. Te delikatne kwiaty symbolizują oczekiwanie, ale również poczucie bycia opuszczonym.  

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Lilia i Kalia

 

Ten pierwszy, niezmiennie popularny kwiat weselny, reprezentuje czystość, wspaniałość i piękno. Kalia zaś to symbol subtelności i delikatności.

Oba gatunki będą stanowić cudowną ozdobę niejednej panny młodej!

 

fotografia: Piotr Zawada Fotografia

 

 

Dalia

 

Ten  kwiat jest symbolem realizmu i zdrowego rozsądku. Dalii można pozazdrościć siły i wytrwałości. Idealna dla kogos kto nie robi nic na pokaz i pod tzw. publikę. Dla indywidualistek!

 

dalie na slub slubnaglowie.pl

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

Zobacz także:

JAK DOPASOWAĆ BUKIET DO SUKNI ŚLUBNEJ?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź