Top 5 tortów weselnych na rok 2016

Poznaj 5 niezwykłych tortów, które w roku 2016 najczęściej gościć będą na weselnych stołach.

 

Poznaj 5 niezwykłych tortów, które w roku 2016 najczęściej gościć będą na weselnych stołach. Nie tylko wyglądają imponująco, ale doskonały cukiernik zadba również o ich niesamowity smak. Zaskocz swoich gości tortem w stylu barokowym lub zdobionym niczym koronką.

Oto najpopularniejsze torty weselne.

 

źrodło: pinterest.com

źródło: weddingcolors.com

źródło: pinterest.com

 

Tort barokowy

Czym się charakteryzuje? Jak barok, to ciężkimi ozdobami i przede wszystkim... złotem. Uspokajamy jednak, że sam tort nie będzie wyglądać kiczowato, jeśli zachowa się umiar w ozdobach. Zatem śmiało tort weselny w kolorze białym czy czarnym może być przyozdobiony delikatnymi złotymi dodatkami.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

źrodło: weddingchicks.com

 

Tort zdobiony koronką

Ten rodzaj tortu cieszy się niemalejącym powodzeniem od kilku lat. Zachwyca przede wszystkim niezwykłym kunsztem wykonania, ponieważ tort wygląda jakby był zdobiony koronką. Wszystko to dzięki sprawnym rękom cukiernika, który maluje tort specjalnym patyczkiem, zdobiąc go w koronkowe wzory, dodając maleńkie perełki i doklejając dodatkowe elementy.

Ten tort to rozkoszny styl romantyczny – jest kobiecy, a przy tym delikatny i na swoim weselu miała go m.in. Grace Kelly.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

źrodło: jollyweds.com / pinterest

 

Tort malowany

Malowane ciasta czy torty to właściwie już klasyk. Nanoszenie obrazów na powierzchnię tortu możemy spotkać m.in. przy tortach w kształcie książki. Naniesienie obrazu, zdjęcia czy wzoru pozwala na zindywidualizowanie tortu i odróżnienie go od innych powszechnie dostępnych. W 2016 roku dominują przede wszystkim ciasta malowane ręczne, z przewagą wzoru kwiatów czy gołębi miłosnych.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

źrodło: modweddings.com

 

Kolorowe torty

Najlepszym wyłamaniem się od nudnego schematu jest zaserwowanie kolorowego tortu. A jeśli to będzie jeszcze tort czarny – efekt murowany!

Oczywiście, samą stylistykę tortu należy dopasować pod styl całej imprezy. Można zatem spotkać również torty różowe, niebieskie, pomarańczowe, które oszałamiają kolorystyką, ale też dodatkowo zdobione, najczęściej z efektem kontrastu – czarny tort i białe lub czerwone dodatki; żółty tort z brązowymi dodatkami; róż i złoto.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

źrodło: pinterest.com

 

Tort fakturowany

Niebanalnym tortem jest tort w stylistyce samego ślubu, jak chociażby taki, który nawiązuje do ozdób sukni ślubnej. Torty fakturowane to takie, które nie są tylko bryłami, ale posiadają również dodatkowe elementy, jak fałdowanie, różyczki, koronki, poduszeczki czy inne tekstury.

Światowi projektanci tortów weselnych przyznają, że takie torty są obecnie najpopularniejsze i będą jeszcze przez długie lata wybierane przez pary młode ceniące przede wszystkim luksus.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

źrodło: pinterest.com / Sortra

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź