Tort i bukiet w jednym stylu

Dla poszukujących pomysłu na dekoracje weselnego tortu dziś dość ciekawa, jak sądzimy ;), inspiracja: ozdoby z żywych kwiatów, nawiązujących do bukietu ślubnego panny młodej.

foto: Adam Ludwik 

 

Dla poszukujących pomysłu na dekoracje weselnego tortu dziś dość ciekawa, jak sądzimy ;), inspiracja: ozdoby z żywych kwiatów, nawiązujących do bukietu ślubnego panny młodej.

To interesujące rozwiązanie przynajmniej z dwóch powodów: kwiaty na torcie nawiążą do stylizacji panny młodej, aranżacji całego przyjęcia i wystroju sali, a po drugie uratuje was w przypadku braku utalentowanego cukiernika w okolicy.

Na pewno jednak nie obejdzie się bez dobrej kwiaciarki :)

 

Przyozdobienie weselnego tortu miniaturą bukietu młodej na szczycie to najprostsze rozwiązanie, które, jak to w przypadku prostoty bywa, daje świetny efekt.

Kwiaty można również ułożyć kaskadą wzdłuż tortowej wieży, rozłożyć na jego piętrach lub “upstrzyć” pojedynczymi kwiatuszkami na całej powierzchni.

Taki kwiatowy tort to element dekoracyjny weselnej sali, który z pewnością zrobi duże wrażenie na gościach. W momencie krojenia ciasta bukiety zdejmuje się i wykorzystuje jako dekorację, na przykład słodkiego stolika.

 

Tak jak bukiet panny młodej, dekoracyjne kompozycje tortów mogą składać się z kwiatów jednego lub kilku gatunków roślin.

Te pierwsze wydają się być bardziej stonowane, eleganckie, a nawet wytworne. Wszystko zależy od rodzaju użytych kwiatów. Róże tradycyjnie dają efekt wyważonego klasycznego uroku. 

 

 

Podobnie storczyki czy kalie.

 

 

Bardziej "luźny" klimat tworzy pachnący groszek, kolorowe gerbery, sukulenty, czy konwalie.

Natomiast mieszane bukiety z kolorowych kwiatów to idealny pomysł na letnie wesele. Dzięki nim zwykły biały tort zamieni się w wyjątkową, prawdziwie radosną dekorację przyjęcia weselnego.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź